Syryjski weteran - T-54 mod. 1951, Miniart 1:35
Niby nic nie będzie widać, ale żeby nie było, oto i wybrudzone wnętrze. 
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Ładniusio to wygląda.
Odpowiedz
Ciekawie wygląda.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witajcie,

Wracamy do tego staruszka. Wink Ostatnio miałem trochę czasu, więc podgoniłem budowę. Trudno się wraca do takiego projektu, po dłuższej przerwie, bo człowiek nie pamięta co zrobił, co ma zrobić, co gdzie i jak mówiąc krótko. Ale powoli się ogarniam.

İmage

Model w zasadzie jest już z grubsza złożony do kupy. Budując go przekonuję się, że to naprawdę niesamowity pojazd. Z wyposażenia zostało mu chyba tylko to, co nie zbędne, żeby strzelał i jeździł. Co chwila łapałem się, że klejąc coś dodawałem detal, którego ten egzemplarz już dawno pewnie nie widział. A niemal zawsze to co jest trzeba pogiąć i uszkodzić. Ale wyszło też parę problemów.

- jak na razie nie zdecydowałem się na przeróbkę wieży na prawdziwy mod. 1951 z dwoma peryskopami. Na razie dałem na to miejsce przewidzianą zaślepkę, ale zaczyna mnie to gryźć i nie wiem czy nie spróbować przerobić tego dachu wieży... :roll:

- w toku obserwacji wyszło, że z kolei tył pojazdu jest podejrzanie przerobiony(?) i w zasadzie to wygląda jak dupa T-55. Będę chyba musiał dorobić inne "uchwyty na uchwyty" zbiorników na paliwo. Chyba, że ktoś ma takie części zbędne...? (widoczne na poniższym zdjęciu)

İmage

- z większych rzeczy pozostało zrobić skrzynki na błotnikach, ale z racji na to, że oryginał ma je dość mocno sfatygowane jeszcze się zastanawiam nad zrobieniem ich od podstaw. Jeśli nie, to na pewno mocno przerobię te zestawowe.

- poza tym, to jeszcze cała masa dupereli i poprawek w stylu stawy, kable, jakieś pojedyncze małe detale...

İmage

İmage
Odpowiedz
Wygląda mocno solidnie na tym etapie. Nie spodziewałem się  "takiego wyglądu" po Miniarcie.
Działaj dalej, fajnie się ogląda i czyta ten wątek.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Kilka kolejnych detali przybyło. Uszkodzony pokrowiec na jarzmie działa, wstępnie sobie złożyłem skrzynki narzędziowe, wymieniłem uchwyty na wieży i takie tam. Powoli do przodu.

İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
No i powoli coraz ładniej to wygląda :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dzięki!

Wesołych Świąt wszystkim to tak na początek!

Model już prawie prawie gotów do malowania. Pozostała ta nieszczęsna tylna płyta, parę spawów i poprawek.
Złożyłem gąski. Zdecydowałem się zrobić to na kołach zamocowanych "na sucho" do kadłuba. Umordowałem się nieziemsko, bo Miniart totalnie beznadziejnie rozwiązał łączenie kół z wahaczami, ale jakoś się udało. Próby polowe po zaschnięciu kleju dowodzą, że można spokojnie wszystko złożyć do kupy, toteż po malowaniu powinno tak pozostać - mam nadzieję.
İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Cześć i czołem,

Model w 95% gotowy do malowania. Pojawił się reflektor, uchwyty na błotnikach, dorobiłem potrzebne na tyle kadłuba zaczepy na uchwyty do beczek i... zdecydowałem się na przeróbkę dachu wieży. Jest zwykły peryskop tak jak w oryginale. Bałem się tej przeróbki, ale summa summarum wyszło nie najgorzej. Muszę jeszcze tylko odnowić fakturę odlewu, dorobić kilka spawów i model trafi za jakiś czas do lakierni. Wink

İmage

İmage

İmage

İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Przed malowaniem wygląda elegancko
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dzięki,

Koniec sklejania. Może model pójdzie do lakierni jeszcze w tym tygodniu.

Póki co, chętni mają czas, żeby wytknąć jakieś babole. Ja już nie mogę patrzeć na ten model - strasznie mnie zmęczyło klejenie tego teciaka - więc mam nadzieję, że malowanie będzie prawdziwą frajdą.
İmage

İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Zapowiada się bardzo ciekawie, zazdroszczę takiego postępu prac. Ja na tym modelu utkwiłem, strasznie go poszatkowali, po trzech miesiącach mam dopiero wannę gotową  Poker
Odpowiedz
Pod tym względem model to dramat... Big Grin Oczywiście, jeśli ktoś chce super replikę to i owszem, chyba nie ma i nie będzie lepszego T-54, ale nie oznacza to, że to model idealny. Aby wpasować pierdyliard części wymaga naprawdę sporo pracy, także wcale się nie dziwię, że utknąłeś, bo sam "utykałem" kilka razy.
Odpowiedz
Baza pod pierwsze zdrapki gotowa.
İmage
İmage
Odpowiedz
No i fajny "ciapek" :) Będzie model petarda jak nic!
Odpowiedz