Sd.Kfz. 7 Maco & Revell 1:72
Czołem,

Zainspirowany zdjęciem z Prus Wschodnich zakupiłem model Maco i Flakvierlinga z Military Wheels. Ten drugi model dość szybko wylądował w śmietniku i żeby mieć jakiegoś sensownego flaka na pakę dokupiłem Sd. Kfz. 7/1 z Revella i jeszcze "regularnego" 
Sd. Kfz 7, też z Revella, żeby mieć te pozaokrąglane burty etc.
Zaopatrzony w te 3 modele postanowiłem zrobić dwa :) i tak sobie dłubię. Dokupiłem bardzo ładne żywice z JK Resin z Czech - detal powala i koła Continentala do obu pojazdów. Trochę dorabiam sam. Jakość modelu MACO jest bardzo dobra.
Pojazd z Flakiem 43 będzie w jakimś malowaniu SF późnowojennym, ten z Flakiem 38 zrobię według zdjęcia.
Pancerna osłona do wymiany - Revellowska jest za gruba, a blaszana nie trzyma proporcji, a i nie umiałem właściwie wygnieść nitów na drugą stronę. Będę rzeźbił sam.

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Idzie wolno, ilość pojedynczych elementów jest przytłaczająca. No i sporo czasu schodzi na zamawianie i czekanie - a to jakieś koła, a to hełmy, skrzynki, inne duperele. Za to temat jest bardzo wdzięczny i wymagający, więc mam z tym masę radośći :)

Pozdrawiam,
Adam
Odpowiedz
Zrobiłem swoje burty, jakoś te Parta mnie nie zadowalały.

İmage
Odpowiedz
No Twoje fajniejsze:-P
Odpowiedz
Dzięki! To powinna być krata z płaskowników, ale to nie na moje nerwy.
Zrobiłem pancerze do działka - trochę krzywo, ale może jakoś pooszukuję przy malowaniu :)
Główki nitów z kulek BPA 0,3mm wkładanych z nakłucia zrobione tępą igłą. Na to trochę Thin cementu Tamiya. Jakoś się trzymają, liczę na to, że podkład je przyklei.

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Nieźle - z kulkami fajny patent.
Pozdrawiam
Odpowiedz
To ulga widzieć, że nie tylko ja mam taką "chorobę". Wygląda dobrze  Cool Widać ślady łączenia płyt. Jeżeli chcesz to ładnie przyszlifować, to polecam szpachlówkę od Tamki.
Odpowiedz
To jest szlifowane właśnie szpachlą Tamki :) Na zdjęciach wszystko wyłazi - poprawię.
Odpowiedz
Powiedz lepiej gdzie można dostać tak duże zapałki? Kawał dobrej roboty.
Odpowiedz
Jeszcze kilka lat temu bawiły mnie teksty o  "mikromodelach" i "niedowidzeniu".
W tej chwili dwukrotnie większe modele zrobiły się "mikro".Znienacka...
Dlatego gratuluję starannej i czystej (w moim odczuciu) modelarskiej roboty.

pzdr
marcin blaszczyszyn
Odpowiedz
Jak dla mnie to super robota.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Dzięki za miłe słowa. Tradycyjnie za mocno zapaprałem, będę ratować, kolory zlały mi się i modele są  pozbawione kontrastu, ale i tak dużo pracy jeszcze przede mną. W tej chwili jestem tak sobie zadowolony, tym większe wyzwanie. Będzie sporo drobiazgów - skrzynek z amunicją, narzędzi, śmiecia, pomału je maluję.
Przy okazji poczyniam przyczepkę, w końcu dali to żal nie zrobić Wink

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Z tą rdzą to lekko przegiąłeś - chyba że to będzie spalony pojazd ???
Pozdrawiam
Odpowiedz
Ja tak zinterpetowałem zdjęcie referencyjne - że na masce jest kompletnie pozbawiony farby. Płyta pancerna przed chłodnicą jak i pancerze flaka są chyba z kolei dosztukowywane z innych pojazdów w kolorze Panzergrau. To zdjęcie jest czasami opisywane jako "abandoned flak", ale ja chce uzyskać efekt pojazdu na chodzie, ale u kresu, w 1945 roku.
Idealnie byłoby zrobić podstawkę z tym śpiącym żołnierzem, drugi jest chyba na pace. Albo to są trupy...
Chciałbym żeby ten ze zdjęcia był w jakiś sposób zaskakujący i przykuwał uwagę. Ten drugi będzie z kolei zamaskowany dębowymi gałęziami. Kupiłem liście w 1:72, ależ one są małe :)
Odpowiedz
Mały update, dodane gąsiennice, trochę bambetli, brudzenie, wszystkiego po trochu. Zeltbahn chyba lepiej wygląda taki zielony, ale przez filtrowanie go zamazałem. No nic, w przyszłości też bym bardziej w skali maskował go do malowania bo wzór mi wyszedł za duży do skali.

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Ciekawie - widać że to 72-ka niestety, ale całościowo jest dobrze.
Pozdrawiam
Odpowiedz