Tiger I Ausführung Afrika, Tamiya 1:35
Cześć! Jako, że pancerny bardzo szybko się rozwija i przypadł mi go gustu postanowiłem założyć 1 wątek warsztatowy. Przyznam szczerze - ambitny projekt Tygrys nr 112 z 501 Batalionu Czołgów Ciężkich. Bazą będzie model Tamiya Tiger I Ausfuhrung Afrika, Initial Production nr katalogowy 35 227. Jako dodatki : elementy fototrawione Voyagermodel PE 3506, liny holownicze Eureka xxl ER-3502, metalowa lufa RB model 5B01 oraz gąsienice magic track z modelu Dragona Tiger Initial. Jeśli ktoś ma jakieś informacje/ciekawostki na temat tej maszyny oraz dokumentacje fotograficzną bardzo proszę o pomoc! Wydaje mi się, że największą zagadką jest kolor tego Tygrysa - wpadający w zieleń. PS. dzisiaj dostałem kolejne dodatki do kotka : żywiczna przednia płyta pancerza oraz jarzmo producenta Tiger Model Desings + tylny zasobnik wieżowy i wycior - Aber. Wiecie może czy oprócz posiadanych dodatków, jakieś elementy trzeba dokupić aby jak najlepiej odtworzyć ten pojazd?

İmage
źródło: internet

İmage

İmage
Odpowiedz
I od razu pytanie - czemu nie wyświetlają się zdjęcia Sad ?
Odpowiedz
Odśwież :)
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Bardzo ambitny plan masz, z ogromną przyjemnością będę tu zaglądał.

PS. Przypominam o podawaniu źródeł pochodzenia fotek historycznych.
Odpowiedz
Propozycja jest taka: jeżeli będziesz się starał odtwarzać wersję afrykańską z przeróbkami to fajnie by było jakbyś rzeczy typu dokument i typu merytoryka przeróbkowa pisał na załóżmy niebiesko. Pozwoli to po skończeniu budowy wyłączyc te elementy osobno do działu który może pasowałoby stworzyć - opisujący przeróbki w porównaniu do model - oryginał - wersja.
Co administarcja na taki pomysł ???

Tak na marginesie mam zobowiązania co do tej wersji tygrysa i uczynić ją również muszę.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Widzę full zestaw, obowiązkowo będę zaglądał i kibicował. :)
Pozdr.
Odpowiedz
Proponuję wyrzucić Magic Tracki (nie ten ząb, nie ta grubość krawędzi) - w końcu jak wypas to wypas! :)
Odpowiedz
zakup friule i masz full zestaw, magic tracki nie są aż tak piękne jak to się mówi
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Dzięki za zainteresowanie! Jacku postaram się najdokładniej opisać/pokazać przeróbki i je udokumentować(bo w tym tkwi sękWink ?) Friule ATL-25 mam - co do gąsienic zastanowię się jeszcze Wink Zabrałem się do za modelik i na razie tyle :

İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

Góra płyta wieży też będzie nowa :
İmage
Odpowiedz
Tak sobie tylko głośno myślę - czy nie prościej (i w sumie taniej) byłoby użyć Tigera Initiala z Dragona? Bo jak na razie tak to wygląda...
A o Friulach nie myśl tylko je po prostu kup!Wink
Odpowiedz
Bartku mówisz, żeby użyć initiala z dragona.. Czy ja wiem czy wyszło by taniej? Raczej nie, a initial też nie jest idealny Wink Cóż zdaję sobie sprawę, że wygląda jak wyglądaTongue ale poczekajmy na koniecWink Jestem dobrej myśli, a cała frajda w tym, że trzeba się postarać aby osiągnąć zamierzony efekt.
Odpowiedz
A czy ja napisałem, że coś źle wygląda? Przy odpowiednim nakładzie pracy z pewnością zrobisz z niego cacuszko.
Chodzi mi tylko o to, że gdybyś miał model Dragona, to:
1. nie odcinałbyś przednich błotników (bo jest tam część bez)
2. połowę z wyznaczonych spawów już byś miał
3. miałbyś odpowiedni kształt bocznej płyty wanny wystającej za tylną płytą
4. nie musiałbyś kupować tych żywicznych dodatków, bo przednią płytę kadłuba i wieże miałbyś prawidłowe (aczkolwiek nie pamiętam, czy ten Twój afrykańczyk ma otwierany boczny właz wieży czy nie - ale Dragon i tak go ma na ramkach)
A wątpliwości podnoszę dla potomności - nie Ty ostatni robisz pewnie takiego Tygrysa.
Odpowiedz
No tak to byłoby dużo mniej rzeczy do poprawki. Zgadzam się z Tobą:)
Odpowiedz
Póki co tak.
Ale werdykt wydamy na końcu, bo może pojawi się coś co jednak przeważy szalę na korzyść Tamiyi.
Odpowiedz
Tylko że friule nie załatwiają sprawy bo nie są one do Initiala. Więc jeżeli człowiek ma się tak męczyć z merytoryką i dać na koniec niepoprawne gaski??

Tu masz gąski do Initiala:
http://www.sockelshop.de/catalog/product...s_id=11737
Odpowiedz