LVT(A)-4 "Grzmot" - Iwo Jima 1945 - Dragon 1:72
W zalewie nazioli postanowiłem pokazać coś innego. A ponieważ wszyscy robią coś w 1:35 ja, żeby mieć jakiekolwiek szanse, do konkursu zgłaszam największy pojazd w skali 1:72 jaki aktualnie posiadam. Pantera w tej skali wygląda przy nim dość kurduplowato Big Grin

İmage
Żródło: http://ww2db.com/image.php?image_id=2738

Zdjęcie zrobione na Iwo Jimie w 1945 roku. Egzemplarz pochodzi z 2. Batalionu Amfibii Opancerzonych USMC. Jak widać nie nawalczył się podczas dnia desantu - podzielił los wielu innych pojazdów i utknął w grząskim wulkanicznym piachu zalegającym na plażach wyspy (nie został zniszczony ogniem nieprzyjacielskim).

Chyba nie muszę mówić z jaką niecierpliwością czekałem na model LVT(A)-4 z Dragona :)
Mały inbox:
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Si vis pacem, para bellum.
Odpowiedz
Czesc,
zapowiada sie swietnie. Zamierzasz wykonac go na podstawce w terenie? Sam teraz nabralem ochoty na takiego tylko w 1/35. Niestety brakuje Ci avatara.Big Grin
Odpowiedz
To jeszcze 2 modele i będę wybierał nagrodę dla najlepszej 72 :) Niby ładny model, a odlany strasznie kiepsko Undecided
İmage
Odpowiedz
Dzieki ogromnej pomocy i staraniem kolegi Mr. Dyzio z modelwork.pl otrzymałem nowe informacje na temat pojazdu za pośrednictwem Pana Patricka Mooney'a z muzeum USMC:

"Yes, GRZMOT is a USMC LVT-4 of Company A, 2nd Armored Amphibian Bn (2nd AMTANKS) of the 4th Marine Division on Iwo Jima - which is where the picture was taken. It is actually vehicle #21 of the company - which is why she has A-21 on the side. The vehicle is located on Blue Beach on Iwo Jima, and was supporting the 25th Marine Regiment at the time of the landing."
Odpowiedz
Przynajmniej wiadomo dlaczego "A" i dlaczego "21". Niby takie oczywiste:). Ciekawe czy takie same oznaczenia (łącznie z napisem "Grzmot") znajdowały się z drugiej strony pojazdu. Bardzo podoba mi się ten układ plam.

Pzdr

Kuba
Odpowiedz
Arcyciekawe malowanie - powinien wyjść topowy modelik
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jacku, internet i literatura są pełne takich perełek - wystarczy poszukać ciekawych tematów i kleić, kleić, kleić Big Grin
Odpowiedz
będzie kontynuacja -)
Odpowiedz