Niemiecki Pz. III w polskiej służbie - Dragon 6543 1:35
Ciekawy jestem finału tego malowania. 

A jeszcze nawiązując do tego podkładu. Ja raz użyłem tego. Z tego co słyszałem to to jest to samo co Badger.

İmage

Przy zdejmowaniu maskowania podkład odlazł od modelu. Potem musiałem wszystko myć. Za drugim razem użyłem Tamiya w spray i już było ok. Nie wiem czy farby Tamiya i rozpuszczalnik Tamiya X-20A nie osłabia tego podkładu. W miejscu gdzie nie był malowany farbą trzymał mocno. Rozcienczałem go Leveling Thinner od Mr. Hobby.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
A ja bezustannie używam Chaos Blacka prosto z puchy i nie dam się przekonać do niczego innego! No, może ewentualnie do Mr.Oxide Red Surfacer 1000 - ale to z aerografu.
Odpowiedz
Ale to nie jest kwestia przekonywania tylko waniania :)
Odpowiedz
No i z punchy to też trzeba mieć gdzie psiakać.
Krzysiek
Odpowiedz
(24-01-2018, 20:26)Krzysztof Bartyzel napisał(a): No i z punchy to też trzeba mieć gdzie psiakać.

Ja schodzę do piwnicy.  Cool
Odpowiedz
No i zacząłem maziać go bazowym kolorem British Standard 61 - Light Stone. Dlaczego nie właściwym odcieniem D.A.K.? Bo to były tanki zdobyczne i odmalowane w warsztatach brytyjskich - taką mam koncepcję.
Jak się przypatrzyć zdjęciu to chłopaki z warsztatów naprawczych zrobili je na "Niemiec płakał jak zostawiał" :)
Nawet cienia swastyki nie ma!

İmage

Przepis na kolor Light Stone znaleziony w brytyjskich internetach.

İmage

Na razie wszystko maziane jest moim aerografem do prac "zgrubnych" czyli Procon Boy SQ z igłą 0.4. Jednofunkcyjny "koń roboczy" za śmieszne pieniądze.

İmage

Wszystko jest maziane tak "od niechcenia" (podziękowania dla Kamila Sztarbały - KFS-miniatures za inspirację) z zachowaniem zasad osiągnięcia wstępnych oczekiwanych efektów - tu widać np rozjaśnienia tam gdzie się gromadzi piasek.

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Bardzo interesujące. Maziaj go dalej Rafał.
Krzysiek
Odpowiedz
Dziś na tą samą modłę pomaziałem kółeczka.
Użyłem już "najcięższy kaliber" bo miałem obawy czy Proconem by się udało.

İmage
Odpowiedz
Ciekawe podejście do zróżnicowania powierzchni malarskiej - z ciekawością obserwuję.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Po wypsikaniu mocno rozrzedzoną (min. 1:5 na korzyść rozcieńczalnika) Sand Yellow (wcześniej przygotowaną) minimum 5 warstw i zrobieniu "filtru" z 10 cz. rozcieńczalnika + 1 cz. Sand Yellow + 1 cz. Białego na tą chwilę tak się prezentuje.

İmage

İmage

İmage

İmage

Czas na rozjaśnienia vel modulację.

Wykonałem je na tzw. dwa razy coraz bardziej rozcieńczając kolor bazowy Tamiya XF-2 White.
Teraz trzeba przygotować gąsienice, a przede wszystkim kalkomanie - cały czas się łamię czy namalować znaki i skorzystać tylko z cyfry czy jednak wykorzystać wszystko.

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Rozjaśnienia bardzo ładne - kolor taki trochę mało pustynny ??
Pozdrawiam
Odpowiedz
(07-02-2018, 09:38)Jacek Cieślak napisał(a): Rozjaśnienia bardzo ładne - kolor taki trochę mało pustynny ??

To brytolski pustynny. Według mnie na 99% niemce były przemalowywane przez naszych warsztatach i to z tzw. najwyższą starannością.

Kolor i tak jest trochę inny bo zdjęcia z komóry (iP SE) podkręcają rzeczywisty kontrast, wyostrzają przejścia kolorów i mają zielonkawy tzw. zafarb.
Odpowiedz
Pomalowany bardzo ładnie. Wyrobiłeś się.
Krzysiek
Odpowiedz
Jak kufno w betoniarce Big Grin

Dwie godziny zabawy w maskowanie. Tylko numer będzie kalkomanią. Teraz trzymajcie kciuki żeby farba nie podeszła pod taśmę :)

İmage
Odpowiedz
To ile w sumie warstw farby tu jest?
Odpowiedz