ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35
(25-07-2018, 16:14)Jacek Cieślak napisał(a): Wygląda dobrze - jak jest z górą kolega (zdjęcie z wystawy) zrobił 2 metalowe ?? włazy  - są jakieś kwity lepszej widoczności ???

Na lepszą widoczność nie licz, ale możesz zajrzeć do 1 posta wątku .screeny z filmu z Batkovici. 

Przegadaliśmy sprawę na modelłorku i wyszło nam na to, że żadnych wlazow tam nie widać. Musieli wchodzić przerwą z tyłu wiezy. W oryginale ona może jest nawet nieco większa niż u mnie - ciężko dobrać na oko proporcje. 

A włazy na modelu kolegi z Warszawy (i nie tylko włazy zreszta) to jakby w prostej linii kopia tego modelu w 1:72 http://maxmodels72.ru/модель-зсу-57-2-aa...om-armada/ 
Więc to raczej radosna twórczość choć przy takiej jakości kwitów niczego na 100% nie można być pewnym.
Odpowiedz
Raczej Twoja wersja jest bliższa oryginałowi - aczkolwiek faktycznie powinno być jednak trochę wyżej to gumiane dziadojstwo :).
Pozdrawiam
Odpowiedz
Myślę, że tu posłużę się drobnym oszustwem i po prostu wytnę pionową część tylnego kątownika, optycznie przerwa między wieżą a dachem nadbudówki powinna znacznie się zwiększyć. Wink
Odpowiedz
Słowo się rzekło - trzeba było dokonać ostatecznych porównań i skończyć tą epopeję trwającą bez mała 4 miesiące... mam nadzieję, że malowanie zajmie mi mniej czasu niż budowa. Big Grin

İmage

Dochodzę do wniosku, że jedyne co wypada zmienić to dosłownie kosmetyka:

- podwyższyć podstawę pod browninga i wtedy ulepić na nią plandekę
- wyciąć pionową część tylnego kątownika, żeby przerwa między dachem nadbudówki, a wieżą była optycznie większa
- ewentualnie - zwęzić tylne płyty pancernych osłon na wieży.

Chyba, że Wy macie jakieś sugestie :?:

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Witajcie,

Ostatnio dobra dusza wskazała mi, że pojazd ze zdjęcia ma inny typ włazu kierowcy. Takom w swoim modelu daje go jako opcję. Trochę szukałem po dobrych ludziach tego włazu, ale nie znalazłszy... po prostu go wystrugałem. Pewnie nie jest idealny, ale na moje potrzeby i przykrycie go ogniwem gąsienicy w zupełności wystarczy. ;o)

İmage

Przyszedł też wreszcie czas, żeby rozmontować to całe ustrojstwo do malowania.... i dopiero wtedy do mnie dotarło ile tu będzie roboty. :roll: Wybaczcie koc w tle, ale to przerosło mój biały bristol.

İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
No to miłej zabawy :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
(05-08-2018, 08:50)Kamil K. napisał(a): "...pojazd ze zdjęcia ma inny typ włazu kierowcy....po prostu go wystrugałem.

İmage

No i dałeś radę  Cool
Swoją drogą wersji tych włazów było bodajże 3 i Twój jest jedną z 2 wersji "pełnych".
Odpowiedz
Ktoś mi wjechał na ambicję Tongue
Odpowiedz
Witajcie,

Pierwsze kolorki na modelu. Podkład to One Shot Primer Miga - baardzo fajny, nie licząc durnej buteleczki.

İmage

Następnie model dostał mieszankę brązowo-rdzawych kolorków jako bazę pod zdrapki. Tym razem zamierzam jeszcze nieco ją zróżnicować, ale nie wiem, czy zdążę przed wylotem na urlop. Big Grin

İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Kolorystyka dość ciekawa - nie wiem jak to się zgra z zielenią ale pewnie się niedługo dowiem.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Ilość wykonanych detali jest porażająca. Już na tym etapie model wygląda rewelacyjnie.
Pozdrawiam Sebastian
Odpowiedz
Świetnie to wygląda.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Dzięki wszystkim i każdemu z osobna. Wink

,

Urlop skończony, znaczy się można wrócić do modeli. Big Grin

İmage

Wnętrze wieży pomalowane i wydrapane. W międzyczasie przemyślałem sprawę i zdecydowałem się na sklejenie nadbudówki wieży "na ament". Wynika to z tego, że cała konstrukcja jest dość delikatna, a poza tym zamierzam ulepić plandekę widoczną na pierwszym zdjęciu w wątku. Zrobienie tego wszystkiego na nieprzyklejonej nadbudówce graniczy z cudem (raz już próbowałem), a poza tym i tak niewiele będzie wtedy widać. Dlatego nie będę sobie utrudniał, a wnętrze pomaluję tyle o ile.

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Zarysowania dla mnie bardzo fajne.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Bardzo ładnie.
Te zadrapania farby na armatach malowałeś pędzlem, czy użyłeś jakiegoś preparatu?
Pozdrawiam Sebastian
Odpowiedz