ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 - Trumpeter 1:35
Dzięki!
(12-09-2018, 18:56)Jacek Cieślak napisał(a): No dobra - choć oglądałem w tamtym okresie osobiście :))) (więcej nie napiszę) o model tu chodzi :)))

A szkoda, bo temat szeroko mówiąc Bałkanów w latach 90-tych jest szalenie ciekawy, szczególnie jeśli się trafia świadek naoczny. Wink
Odpowiedz
Niedziela okazała się nawet łaskawa i udało mi się położyć filtry. Miejscowo wykorzystałem kilka olejnych kolorków: biel, żółty, brąz/rdzawy, zieleń i błękit. Pojazd z jednej strony trochę przygasł, a z drugiej zyskał na kolorycie. 

İmage 

İmage 

İmage 

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Wanna wygląda bardzo dobrze - wieżyczce czegoś jeszcze brakuje - no ale to dopiero jakiś etap prac.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Przyszedł czas na wash. Teraz podmaluję tylny zasobnik, podstawę pod Browninga, a potem lecimy dalej z obijaniem, brudzeniem i psuciem. Wink  

İmage

İmage

İmage

İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Ciężko coś napisać - po prostu nice :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
(24-09-2018, 06:34)Jacek Ci eślak napisał(a): Ciężko coś napisać - po prostu nice :)

W takim razie psuję go dalej. ;Wink

Wczoraj przysiadłem i udało mi się zacząć go tyrać. Postanowiłem zacząć od rdzy i odrobiny odprysków - parę miejsc, np. kalki, musiałem uzupełnić pędzelkiem. 

Nie jest to jeszcze oczywiście moje ostatnie słowo. Nad paroma zakamarkami popracuję, być może uderzę też w nieco inne tony rdzy tu i tam. Na inne miejsca, które mogą wyglądać podejrzanie czysto mam zaś inne plany i pomysły. 

İmage

İmage 

İmage

İmage

İmage

İmage 

Pozdrowienia!
Odpowiedz
I jak zdrapuje Ci się farba nawierzchniowa ? - minęło trochę czasu od położenia farby "podkładowej".
Kolor rdzy dobrze komponuje się z tym jasnym kolorem zieleni. Ogólnie górna płyta (chassis) bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(25-09-2018, 09:22)Jacek Cieślak napisał(a): I jak zdrapuje Ci się farba nawierzchniowa ? - minęło trochę czasu od położenia farby "podkładowej".
Kolor rdzy dobrze komponuje się z tym jasnym kolorem zieleni. Ogólnie górna płyta (chassis) bardzo mi się podoba.

Teraz już nic nie zdrapywałem. Odpryski malowane pędzelkiem, a rdza to farby olejne dla plastyków. 

Co do kadłuba, to też bardziej mi się podoba. Zastanawiam się, co zrobić z wieżą, żeby ją jeszcze trochę ożywić, ale zarazem uniknać taniej pstrokacizny. Na fotach ona nie jest jakoś bardzo zjechana, dlatego sam nie chcę przesadzać.
Odpowiedz
Myślę że zacieki załatwią ten problem. Jest tu nawet miejsce na zaistnienie pigmentów.
Poza tym jak powyciągasz papierzyska z wieży to nabierze innego wyglądu.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witajcie,

Kadłub gotowy na lakier matowy i ostateczne brudzenie - kurz, błotko i jakieś tłuste mazidła.

Teraz, póki oleje są niezabezpieczone jest szansa na interwencję i ew. poprawki, także gdyby ktoś coś widział - niech mówi. Wink

İmage

İmage

İmage

İmage

Pozdrowienia.
Odpowiedz
Tymczasem... do kadłuba dołącza wieża. 
Przy pomocy farb olejnych troszkę jeszcze zróżnicowałem powierzchnię - delikatna biedronka, do tego zacieki rdzy i syfków wszelakich, które zapewne mokrą, zimową porą wymywał deszcz i topniejący śnieg, a słońce utrwalało na pancerzu. 

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Teraz zajmę się paroma rzeczami, które wpadły mi do głowy lub rzuciły mi się w oczy w międzyczasie( np. pierścień wieży, który wymaga odrobiny pracy i kilka innych detali, które wypatrzyłem na zdjęciu oryginału), położę mat i powalczymy z brudem na podwoziu i kapciach. 

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Byłaby jakaś możliwość żebyś nakręcił wideo z etapu malowania następnego modelu. Twoje wykonanie malarskie jest dla mnie lepsze niż te wszystkie Miguele i Wildery.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
(29-09-2018, 08:41)Krzysztof Bartyzel napisał(a): Byłaby jakaś możliwość żebyś nakręcił wideo z etapu malowania następnego modelu. Twoje wykonanie malarskie jest dla mnie lepsze niż te wszystkie Miguele i Wildery.

E tam, weź nie gadaj takich głupot.  Wink

Ale ogólnie trafiłeś w czuły punkt - już kiedyś myślałem o nagrywaniu video modelarskich, bo gdzieś tam w wolnych chwilach i totalnie amatorsko zajmuję się montażem. Problemem jest brak dobrego sprzętu - kamerka sportowa raczej do nagrywania takich rzeczy totalnie się nie nada. Choć prawdę mówiąc jeszcze jej w tej funkcji nie przetestowałem. 

A póki co - na wszelkie pytania mogę odpowiedzieć słowem pisanym. Big Grin
Odpowiedz
Jednak obraz lepszy niż tysiąc słów. Spróbuj, a nuż wyjdzie.

Są tysiące poradników na YouTube i necie, ale wiesz jak jest. Niby to takie proste, a jednak nie. Natomiast twoje malowanie jest tak eleganckie że chętnie bym zobaczył.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Pomyślę przy następnym modelu. Wink Odrębną kwestią jest też logistyka, wprawdzie warsztat mam większy wielu Kolegów, także nie narzekam, ale czy uda się ogarnąć oświetlenie i kamerę? Na pewno to sprawdzę, bo tak jak się przyznałem, taka myśl kiełkowała mi już gdzieś wcześniej w głowie.

Tymczasem...

Kapcie gotowe na przyjęcie kurzu i błota.

İmage

Standardowo, gęsi pomalowane Dark Iron Tamki i trochę przemaziane olejami.
Odpowiedz