Holt 75 Artillery tractor -Roden 1:35
Każdy ma jakiś model na którego czeka aż z zapowiedzi stanie się namacalnym faktem .
Tak było i w tym przypadku , tym bardziej że to kultowy traktor Wielkiej Wojny czyli to co lubię .
Do holowania wydłubie dla niego armatę 60 funtową taką jaka znajduje się w zbiorach MWP.
Zdobycz wojenne na bolszewikach ,sam zaś ciągnik też miał nasz epizod .
Były prawdopodobnie używane w Pierwszym Pułku Artylerii Najcięższej .
A z całą pewnością znajdowały się na stanie Centralnej Składnicy Samochodowej .
A jak jest z modelem , ano w dość obszernym pudełku parę ramek , i tu mój entuzjazm nieco opadł jak im się bliżej przyjrzałem .
Dużo nadlewek , a same detale  nieco przypominają produkcje starego Airfixa , no ale cóż trochę szlifowania ,szpachlowania i myślę że będą z tego ludzie .
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
"Śtraśna" pokraka :) ale modelarsko możesz poszaleć.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Do urodziwych nie należy ,ale o którym ciągniku można powiedzieć że jest tak brzydki że aż piękny Big Grin 
Co do szaleństw to faktycznie wszystko na widoku , to i pomalować to odpowiednio będzie też wyzwaniem .
Odpowiedz
W twoich rękach zmieni się w cacko.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Trochę karoserii.  Big Grin
No to do tego momentu trzeba będzie sporo przerobić i wykonać od nowa np. sanki nośne dla kółek tocznych , i pomęczyć gąski .
Te które są trochę jakby mało podobne .
I coś zdaje mi się że go nieco porozbieram  Shy
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
Fakt detal trochę ubogi
Pozdrawiam
Odpowiedz
Detali trochę jest , ale najpierw ogarniam zawsze bryłę pojazdu , poprawie rzeczy podstawowe a na koniec przyjdzie do niego trochę drobiazgu .
Na pewno się zapełni dźwigenkami ,przełącznikami ,tym bardziej że otworze mu z tyłu widok na koło zamachowe wraz z napędem .
Odpowiedz
Trochę zmian w układzie podwozia , i nieco całości poskładane warsztatowo celem przymiarki .
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Odpowiedz
Ładnie, patrzę dalej.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Urokliwe.
Nic mądrego nie mam do powiedzenia.Niestety.

Bardzo podoba mi się merytoryczna staranność prac Andrzeja.
Do tego stopnia że kopiuję sobie obrazki , w razie... może... kiedyś...

pzdr
mrcin
Odpowiedz
Właśnie po to są relacje z budowy aby w razie jak najdzie ochota na sklejenie takiego potworka aby zdawać sobie sprawę w jakim stopniu odchodzi model od oryginału .
Na pewno pomoże to w podjęciu decyzji w jaki stopniu chce się zwaloryzować model .
Mnie w wielu przypadkach takie relacje pomagają przy budowie ,na wszystkim znać się nie sposób .
Odpowiedz
No muszę przyznać, że nawet taki poczwar może modelarsko "nabierać" wyglądu  :)
Pozdrawiam
Odpowiedz