ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996, Trumper + dodatki 1/35
Witajcie! 

Uf... Koniec. To jeden z najbardziej zajmujących modeli w mojej dotychczasowej karierze. Nie tylko ze względów czysto modelarskich, ale także godzin spędzonych na zagłębianiu niuansów wojny w Bośni jako takiej i udziału w niej batalionu "Wilki z Driny". 

Na początek dziękuję wszystkim odwiedzającym wątek warsztatowy i udzielającym się w nim - kilka osób swoich spostrzeżeniami naprawdę bardzo mi pomogło. 

W skrócie - ZSU-57-2 należało do do Batalionu "Wilki z Driny", 1. Zvornickiej Brygady Piechoty, Korpusu Drina, Armii Republiki Serbskiej. Jednostka wzięła udział w niemalże wszystkich dużych operacjach wojskowych bośniackich Sebów w latach 1993-96. Żeby nie rozpisywać się zanadto stworzyłem mapkę, która może nieco rozjaśni to i owo. 

İmage

O samym pojeździe niewiele wiadomo, mnóstwa rzeczy musiałem się domyślać lub sobie dopowiedzieć. Ostatecznie zdecydowałem się na odwzorowanie scenki z poniższej fotografii: 

İmage

Do budowy modelu wykorzystałem: 
- model Trumpetera, 
- gąsienice Friul 
- Lufy Aber 
- liny holownicze Eureka XXL 
- kalki Star Decals 
- sporo własnych dodatków z blaszek, polistyrenu, gumy magnetycznej, drutu, itd., itp... 

Zapraszam do oglądania: 

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Model zaś, wraz z małym albumem - dokumentacją i "dodatkiem" idzie na półkę. Big Grin 

İmage

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Gratulacje świetnego modelu i podejścia do jego tworzenia. :) Skrzynia z przodu, improwizowane zadaszenie i te wielkie zardzewiałe blachy podobają mi się szczególnie. :)
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Boski!
Odpowiedz
Dzięki! Wink
Odpowiedz
Ośmielę się powiedzieć że najlepszy model pojazdu jaki widziałem od kilku dobrych miesięcy (mogłoby się okazać że ten poprzedni też był twój). Rewelacja.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz
Wyszło bardzo dobrze, możesz śmiało przyjmować gratulacje.
Dalej twierdzę ze nad siatką wlotów powietrza tą pojedyncza powinieneś jeszcze trochę popracować - jest za czarna, pigmenty o innej kolorystyce dały by radę :)
Okolice nr taktycznych są też trochę dziwne - z jednej strony za duży "maziak" pod numerem coś jakby wgniecenie jednakże bez oznak zarysowania farby w tym rejonie z drugiej strony mocno zarysowany ciemniejszy kwadrat.
Zarąbiście wyszła Ci natomiast plandeka skrywająca wnętrze. Cały model prezentuje się końcowo naprawdę wyśmienicie.
Brawo !! i czekamy na nowy projekt.
Pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości