Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35
Trochę tak, trochę tak. ;-) Będzie widać na zdjęciach z malowania, ogólnie to układ jezdny i gumy z kadłuba są osobno i mała część bambetli z wieży i kadłuba.
Odpowiedz
Witajcie. 

Zacząłem malować - podkład i baza pod zdrapki sobie schną. Jak zaczynałem ten model, to usiłowałem sobie poukładać w głowie jak wymalować kamo, żeby było w miarę podobne. Stąd mam kilka zdjęć z zapisanymi  na nich propozycjami. 

Na logikę wydawałoby się, że T-55 musiał być pomalowany w standardowy jugolski kolor SMB - jasnozielony (Jak na ZSU). Na to zaś zostały naniesione plamki - brązowe, czarne, żółto-zielone i - być może - soczystozielone. Nie na każdym zdjęciu tak to wygląda - na niektórych żaden z kolorów nie przypomina SMB. Na innych aż się rzuca w oczy. 

[Obrazek: 4ZXoBZW.jpg]

[Obrazek: KCZ3Irz.png]

[Obrazek: KjGY1v8.jpg]
Jeśli macie jakieś propozycje, co do kolorków to jest szansa teraz mnie nieco wspomóc, żeby to miało ręce i nogi.  

​​​​​​​Pozdrowienia!
Odpowiedz
Wydaje mi się że cały pomalowany jest kolorem bazowym jak ciężarówka. Natomiast może mieć dużo nadmalowań z kamuflażu.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Ale śmietnik TongueTongue zostaw go bez malowania Big Grin
Odpowiedz
Chyba tak właśnie jest Jacku, jak mówisz. Zobaczymy, co mi z tego wyjdzie.

Kamil - to by było pójście na łatwiznę! Big Grin Maluję powoli, nie łudzę się nawet, że pozdanżam na Bytom... Wink
Odpowiedz
Tymczasem... 

Pierwszy kolor położony i wydrapany. Stanęło na tym, że bazą jest wariacja na temat standardowego jugolskiego SMB. Pojęcia nie mam jak to mi się potem skomponuje z kolejnymi kolorami, ale będę walczył, żeby miało to ręce i nogi.

[Obrazek: ITb1bNe.jpg]

[Obrazek: tYGzSsu.jpg]

[Obrazek: 8uPIzB9.jpg]

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Myślę że odcień zielonego jest bardzo OK.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Uff... no nie było lekko. 
[Obrazek: w9QNmL5.jpg]

Kamo zrobione. Pierwsza wersja wydała mi się strasznie słaba, dlatego zdecydowałem się na drobne przemalowanie. Ani się to nie komponowało, ani nie przypominało oryginału. Postanowiłem dodać więcej czerni i brązów, bo na moje oko to właśnie te tonacje dominują na oryginale. Jak wyszło - oceńcie sami. 

[Obrazek: ppLGdjC.jpg]

[Obrazek: IiVVzbB.jpg]

[Obrazek: lYSQ3nX.jpg]

Poza tym podmalowałem gumowe fartuchy i bambetle na kadłubie i wieży. Ale to dopiero wstępna podmalówka - jak na razie używałem tylko aerografu. 

[Obrazek: bWALq5K.jpg]

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Jak dla mnie bardzo dobrze .
Pozdrawiam
Odpowiedz
Czyli tak to wyglądało w rzeczywistości. Nie wiem jakim cudem to rozszyfrowałeś Tongue
Mi się to kamo kompletnie nie podoba. Pstrokacizna straszna ale skoro tak było Wink
Odpowiedz
Z tego co pamiętam opierdzielane były pędzlami bez ładu i składu - dla mnie malunki OK.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(26-02-2019, 20:15)Patryk napisał(a): Czyli tak to wyglądało w rzeczywistości. Nie wiem jakim cudem to rozszyfrowałeś Tongue
Mi się to kamo kompletnie nie podoba. Pstrokacizna straszna ale skoro tak było Wink

Też nie mogę powiedziec, żeby to kamo podobało się mi. Big Grin Czy tak wyglądało - to loteria. Albo było maziane pędzlami, albo szprejami - tu raczej stawiam na wersję nr. 2. Kolorystyka, układ plam to bardziej moje wróżenie z fusów na podstawie tych kilku dziadowskich fotek, które mam. No i porównań do innych wozów z Jugo, które mniej-więcej tak właśnie wyglądały. Natomiast ufam, że po kolejnych zabiegach to się jednak ładnie zgasi i nie będzie bić po oczach.
Odpowiedz
Model dostał lakier błysk, kalki i oznaczenia. Pasy na lufie malowane aerkiem i maskowane taśmą, a potem leciutko podrapane. Napisy na lufie malowane pędzlem, choć pod Iliję położyłem kalkę i dopiero podmalowałem pędzlem - na oryginale te napisy nie są idealne, więc drgnięcia ręki powinny mi zostać wybaczone... Big Grin  Świętego Mikołaja Star Decals nie przewidzieli, bazując zapewne na zdjęciach, które pokazują czołg tylko od lewej strony, więc tu musiałem męczyć się zupełnie sam. 

[Obrazek: e9ieEG6.jpg]

Jedyna kalka to trochę felerna flaga Jugo na gumie. Jakkolwiek Star Decals robi niezłą robotę merytorycznie, to kalki mają strasznie gruby film. Drugi raz korzystam i drugi raz zostają mi schodki. Ostatnio udało się je podszlifować na Wilku, więc mam nadzieję, że i tu się to uda. Lakier błyszczący dodatkowo wyolbrzymia ten efekt.  

[Obrazek: QfSA8W0.jpg]

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Wygląda jak najbardziej i ciekawie i nietypowo :)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Bardzo ciekawie wymalowany.
Krzysiek
Czołgi - pancerna pięść armii.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości