OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35
Jaki wash używasz wydaje mi się że to black a firma jaka - czy sam płodzisz?
Pozdrawiam
Odpowiedz
Samoróbka z farb Abteilung 502, kolor raczej taki buro-brązowy z połączenia kolorów, bodajże, smoke, raw umber i rust.
Odpowiedz
Cześć i czołem, 

Ciąg dalszy zabawy z olejami. Zakamarki, głównie na błotnikach i górnych, płaskich powierzchniach potraktowałem odrobiną mieszanki farb olejnych (szarozielone - mieszane Abteilungi 502 raw umber, white i smoke), którą następnie roztarłem pędzelkami. 

[Obrazek: AcKjg37.jpg] 

[Obrazek: OdhbqTv.jpg]

[Obrazek: Vs59hOi.jpg]

Podrowienia!
Odpowiedz
Ładnie - nie zatracił ostrości
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dzięki!

M-60PB został obity. Ciężko to szło, bo ręka mi odwykła i nie obędzie się bez poprawek... Warstwa bazowa, jasnych odprysków poszła nawet, nawet... 

[Obrazek: xAdEKsv.jpg]

[Obrazek: xmgGlXa.jpg]

[Obrazek: laNyiQ8.jpg]

Ale z ciemnymi odpryskami mnie poniosło. :roll:  Na żywo efekt nie był tak jebitny, jak na zdjęciach. Gdy spojrzałem na fotki uznałem, że tak nie może zostać. Muszę poprawić w co najmniej kilku miejscach i trochę to zgasić. Bo nie podoba mi się ani rozmiar, ani rozmieszczenie. Ale wyciągniemy to w odpowiednim kierunku - mam nadzieję.   8-)
[Obrazek: ZRzOKaq.jpg]

[Obrazek: UxNcSNa.jpg]

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Największe i najsłabsze w moim odczuciu odpryski zostały podmalowane kolorem bazowym i kolorem jasnych odprysków. Następnie zacząłem rdzewić dziada. Na dobry początek poszedł tłumik: 

[Obrazek: 5XP0LF0.jpg]

Następnie rdzawe maziajki pojawiły się na całym pojeździe. Głównie to Dark Rust od Ammo Mig. Przede mną jeszcze trochę roboty, trzeba będzie m.in. zrobić jeszcze zacieki.

[Obrazek: 3Slo4dt.jpg]

[Obrazek: QXHiN9x.jpg]

[Obrazek: LsKbCgP.jpg]

[Obrazek: wttYdmK.jpg]

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Ciekawie - mi podoba się przednia płyta
Pozdrawiam
Odpowiedz
Cześć, 

Dalej brzydzę. Poprawiłem i dodałem nieco rdzy, zacieków, brudu olejnego po zakamarkach. Nie za dużo - ten model i tak raczej zdominuje kurz. Przynajmniej taki jest zamysł, a jak to wyjdzie, to zobaczymy... ? 

[Obrazek: QbKajK9.jpg]

[Obrazek: pTr0XpF.jpg]

[Obrazek: QwK7BKV.jpg]

[Obrazek: 92ekM35.jpg]

[Obrazek: T8E1YZ3.jpg]

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Chyba stopuj dla mnie tak na granicy chociaż modelarsko pierwsza klasa
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witajcie po krótkiej przerwie,

Czas kończyć OT M-60, a w tym celu trzeba go postawić na własnych kołach i gąskach. A żeby to zrobić - trzeba je pomalować. To pierwsza warstwa maziajków na gąsienicach - użyłem zestawu Lifecolor Rust&Dust. Będzie jeszcze brud i przecierki do metalu.

[Obrazek: pBtVzJ0.jpg]

[Obrazek: pkyMHuE.jpg]

Później przygotowałem mieszankę do zrobienia suchego błota - klej do płytek, ziemia z pola, farbka Buff Tamki, troszkę jakiś farfocli, zmieszane z wodą. Pokryłem nią środki gąsienic, które w M-60 często tak właśnie zachodziły... 

[Obrazek: 39RpwNl.jpg]

... a później także zamamarki wanny kadłuba i koła. Teraz czeka mnie właściwe kolorowanie wszystkiego, gdyż to tak naprawdę tylko tekstura. Właściwe kolory wkrótce. ?  

[Obrazek: ez3xs9a.jpg]

[Obrazek: k3rxMUf.jpg]

[Obrazek: cSKWv1z.jpg]

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Doszło troszkę kolorków z zestawu Lifecolor:

[Obrazek: LCNoaPz.jpg]
[Obrazek: aljvJI0.jpg]
[Obrazek: 1AJTi9G.jpg]

Trochę brudu zrobiłem malując zacieki, trochę napstrykałem z pędzla, trochę po prostu położyłem jako mgiełkę z aerografu. Tak sobie eksperymentowałem z suchym błotem i kurzem. :wink:

[Obrazek: m3bp81x.jpg]
[Obrazek: f9F8SKh.jpg]

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Cześć, 

Powoli do przodu - przy okazji robienia błota takimi samymi mieszankami Lifecolorów potraktowałem płaskie powierzchnie powyżej. 

[Obrazek: 4CTUYpl.jpg]

[Obrazek: 0xInnzm.jpg]

Z kolei przy błocku podziałałem nieco ze smarami i innymi wilgotnymi brudami. Zapomniałem wcześniej dopisać, że ciemniejsze obszary błotka to efekt psiknięcia Flat Earth z Tamiya. 

[Obrazek: dMU3zSS.jpg]

[Obrazek: 5DsAP60.jpg]

W podobny sposób potraktowałem koła: 

[Obrazek: 6LImYqQ.jpg]

Pozdrowienia!
Odpowiedz
Trzymasz poziom - dawaj dalej :)
Pozdrawiam
Odpowiedz