AS-90 SPG, Trumpeter, 1/72
Ech, dawno nie zrobiłem już jakiegoś modelu.
Miał być projekt "czyszczenie szafy" ale popełniłem na sobie zbrodnię, i w piątek taki oto zestaw wylądował u mnie na biurku...

İmage

Stary modelik, fajnie zapakowany - z dodatkowym przedziałem dla wanny i wieży wewnątrz pudełka.
W zestawie dostajemy: "całkiem spoko modelik"/"niezłe cudo"/"komu by się chciało za to brać i przerabiać"*
------
* - niepotrzebne skreślić Wink
------
Miłym akcentem są gąsienice z odcinków:
İmage
Ale lepiej nie patrzeć na to jak wyglądają od spodu Wink sporo miejsc do wyrównania po wypychaczach.
Reszta detali:
İmage

İmage

Spory arkusik kalkomanii:
İmage

Całość składa się całkiem spoko, w kilku miejscach trzeba wyszpachlować zapadnięcia, przy składaniu gąsek dobrze jest zwiększyć prześwit między połóweczkami ogniw, aby się dobrze wszystko łapało.

İmage

Z rzeczy dodatkowych wymieniłem kosz na wieży na wersję z siateczkami.
İmage

İmage

Można by sporo poprawiać jeszcze, ale wyjdzie w praniu...

İmage

İmage

Całość jest prawie gotowa do malowania:
İmage

Jeszcze tylko linę jakoś przytroczyć, może kilka rączek podmienić na drucikowe, zastanowić się nad jakimiś tobołkami do kosza.
Kartony Coca-coli są produkowane w 1/72?
Odpowiedz
Wiedziałem że nie wytrzymasz! Big Grin Masz zdrowie do tego, model w dzień sklejony. Ja to bym go w dzień pomalował Wink
İmage
Odpowiedz
Dokładnie, to w dwa wieczory składany. Nie wiem jak inni potrafią to tak szybko robić. Np. nie każdą cześć szlifuję, ale każda np jest pozbawiona śladu po łączeniach formy.

Teraz przeglądam literaturkę, zdjęcia, necik, może coś tam jeszcze podorabiam, np. jakieś uchwyciki czy coś.
Odpowiedz
Rzeczywiście, w dziale nie tym co trzeba założyłem :)

A teraz update, dorobiłem kilka uchwytów, dodałem linę.
İmage

Następnie zagruntowałem czarnym lakierem samochodowym (pięknie się trzyma, ale nie da rady tego gładziutko położyć - straszna tarka wychodzi).
No i pojechałem potem brązowymi cieniami:
İmage

Teraz trzeba się zastanowić i zrobić próby jakiego koloru dać średnie tony i jasne... Bo te pojazdy w malowaniu pustynnym w ostrym słońcu mają prawie żółty kolor :) http://www.militaryphotos.net/forums/sho...aq-ou-afgh
Odpowiedz
Po podmalowaniu, updacik:

https://lh4.googleusercontent.com/-8n-RY...SC4778.jpg" class="highslide" onclick="return hs.expand(this)">https://lh4.googleusercontent.com/-8n-RY...SC4778.jpg" alt="İmage" title="Powiększ obrazek" />

İmage

İmage

Nie wiem jak u was kolorki, ale u mnie na biurku taki kanarkowy jest. Teraz śmignę detale, potem ciut olei a następnie błysk, kalki, satyna, potem znów oleje i stukanie.
Odpowiedz
Nałożyłem laserunkiem kolejne kolory:

İmage

İmage
Odpowiedz
Po washu, brązowoszarozielonym. Miejscowo wash czerwony aby stworzyć wrażenie rdzy na spawach.

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Obicia. Czasem wkradały się takie pokraczne, a czasem bardzo fajnie w skali wyszły - widoczne na powiększeniach (np. boki ekranów).

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Podmalowałem dalej gąski, dodałem pustynny kurz.

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Właśnie znalazłem ckm, trzeba podmalować, dalej raz jeszcze gąski dosrebrzyć, jakieś zacieki tu i tam, plamki, zastanowić się co z osłoną kołnierzową na dziale, lekko poprawić samą lufę, podmalować lusterka i lampki.

Jak się widzi? Brakuje mi krytycznych komentarzy...
Odpowiedz
Bardzo fajnie wyszedł. Wydaje mi się, że mogłeś dać wcześniej mocniejszy wash, bo teraz się nieco płaski zrobił. Świetnie się pozgrywały kontrasty i wyciągnięte detale. Szkoda że nie dorobiłeś żadnych uchwytów na łopaty, wiszą dzięki magii Wink Z jednej strony bardzo fajny, szybki projekt, a z drugiej chciałbym go zobaczyć w Twoim wykonaniu na detalowanym wypasie.
İmage
Odpowiedz
Bardzo ładnie się prezentuje. Podobają mi się obicia w twoim wykonaniu. Nie za duże nie za małe takie w sam raz Confusedmile:
Pozdrawiam Sebastian
Odpowiedz
Koledzy, pięknie dziękuję.
Wiesz Tomku, że nigdy super zdetalowanych rzeczy nie robiłem a te ambitniejsze projekty widziałeś już - w pudełkach na szafie Wink

RZeczywiście, łopaty powinennem poprawić. Zabrakło głosu przed malowaniem.

Sebastian - tylko kilka z obić jest w miarę ok, kilka wyszło wprost brzydacko, ale fajnie, że ich nie widać Wink
Na tych nowoczesnych pojazdach to bardziej niż obicia widać różnorakie zadrapania. Niedługo wypuszczę Challangera w zielono czarnym malowaniu - postaram się to na nim jakoś ogarnąć.
Odpowiedz
A FAMO to co? Wink W tym wypadku dużo nie trzeba, dzień więcej na montaż by trzeba było. Zobaczymy co z Challym zmodzisz.
İmage
Odpowiedz
Chally będzie w podobnym klimacie - taki pudelek. Czyli niewiele poprawek, skupiamy się na malowaniu :)
Odpowiedz
Coby nie zginęło, link podrzucony przez Tomka (dzięki brachu!): http://www.network54.com/Forum/47210/thr...pelled+Gun
Fajny detal, trochę szkoda że tak trochę jednorodny malarsko.
Odpowiedz