1/35 kalki - DANA...
Witam,

Po kalkach do Leopardów i Hamerów przygotowujemy kalki do polskich DAN ( tak wiem, Wojtek też wyrysował i podobno już puścił do druku... - był zbyt niecierpliwy aby czekać, aż nasze będą gotowe Big Grin )
Wrzucam wstępną propozycję i oczekuję na ewentualne uwagi - co dodać, co zmienić, co jest źle ( ja tam specjalistą od DAN nie jestem, wolę Shermany )
[Obrazek: kalki-dana.jpg]

W chwili obecnej zestaw pozwala na wykonanie czterech modeli ( w tym nasze kultowe Afganki Big Grin ) oraz dopasowanie numerów do trzech kolejnych wozów.

I pytanie dodatkowe - jaką tematyką ( tylko nie piszcie, proszę, że Panzerwaffe ) bylibyście zainteresowani w przyszłości?

Pozdrawiam
Odpowiedz
Super!! Teraz tylko Danę proszę w komplecie Wink

Jeżeli chodzi o następne projekty - może coś z amerykańskich wozów (IFOR, KFOR, Afganistan, Iraki 2)? Jest przecież pełno różnych pojazdów z nazwami własnymi czy malowanymi bajerami. Tylko w 72 też druknijcie, proszę :)
Odpowiedz
Fajnie, ale zaklepałem już jeden komplecik u kolegi Stroja z modelwork.
Co do pytania dodatkowego, to marzy mi się uniwersalny zestawik do współczesnych pojazdów Polskich. Tablice rejestracyjne, cyfry, znaki eksploatacyjne itd.
Coś na kształt projektu kolegów w tym wątku: http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=2484...sc&start=0

Pozdrawiam
Odpowiedz
(29-01-2011, 23:56)Tomasz Hejmo napisał(a): Super!! Teraz tylko Danę proszę w komplecie Wink

DANY są ( a raczej były ) w sklepie - Wojtek "wyrwał" pierwszą... Trzeba poczekać na nowy transport

(29-01-2011, 23:56)Tomasz Hejmo napisał(a): Jeżeli chodzi o następne projekty - może coś z amerykańskich wozów (IFOR, KFOR, Afganistan, Iraki 2)?
Szczerze mówiąc, wolałbym jakąś bardziej polską tematykę...
Kalki do współczesnych Amerykanów, Brytoli czy Niemców robią już inni ( np. BISON czy Echelon )

(29-01-2011, 23:56)Tomasz Hejmo napisał(a): Tylko w 72 też druknijcie, proszę
Wydrukować to nie problem - byle by modele do tych kalek były Big Grin

(30-01-2011, 00:03)PiotrEl napisał(a): Co do pytania dodatkowego, to marzy mi się uniwersalny zestawik do współczesnych pojazdów Polskich. Tablice rejestracyjne, cyfry, znaki eksploatacyjne itd.
Coś na kształt projektu kolegów w tym wątku...

Same tablice i cyfry to nie problem - mamy przecież gotowe choćby od Wolfa czy Hamera. Można o tym pomyśleć przy okazji zestawu dla Gazika...

Odpowiedz
Zanim dozbieram, to pewnie piąty transport zajedzie Sad Zaznaczyłeś tylko, że nie panzerwaffe Tongue Do polskich nie podam Ci propozycji, a w 72 nie spotkałem dobrych kalek z tematów które podałem. A myślę, że nieźle by mogły schodzić.
Odpowiedz
Ech, kolejna wizyta na firmowym kramiku podczas imprezy modelarskiej się zapowiada Big Grin

(29-01-2011, 23:49)Tomasz Mańkowski napisał(a): Wrzucam wstępną propozycję i oczekuję na ewentualne uwagi - co dodać, co zmienić, co jest źle
Może coś do wnętrza: jakieś tabliczki znamionowe, zegary itp?

Odpowiedz
Właśnie, zegary, w różnych wymiarach. I może napisy typu OLEJ czy PALIWO.
Odpowiedz
Panie Tomaszu ja od siebie apeluję o kalki w 1:72 do pojazdów używanych przez WP w czasie drugiej wojny światowej. Modeli do których te kalki można wykorzystać jest mnóstwo:
- halftrucki są dwa w plastiku - Hasegawa i Academy - do tego kupa konwersji z żywicy na samobieżne haubice, p-lot i inne. Same pojazdy można też zrobić w wersji lend lease.
- jeep - Academy, ma wypuścić Dragon wkrótce.
- dingo z Ace.
- staghound'y z RPM
- valentine z treningu 1. D.Panc. są doskonale obfotografowane - model z Italeri + konwersje w żywicy do Mk III i IX.
- zdobyczne Pz III Ausf J z Afryki i słynna zdobyczna AB-41 też z Egiptu.
- M10 z Eduarda są bodaj.
- R35 z kampanii francuskiej - wiadomo - RPM.

Osobna kalkę można by zrobić dla LWP, gdzie przecież modeli jest od groma. Pomijając T34 w różnych odmianach to mamy z UM i T70M i SU-76 i BA-64 z Ace i z Dragona mamy SU-100 i SU-85, Z PST IS-2, z Italeri ISU-152. No i właśnie jeszcze lend lease by mógł dojść gdzie modeli też jest sporo.

Taka moja prośba, aly myślę, że pracujących w małej skali ucieszyłyby takie dwa arkusiki niezmiernie i raczej problemu z popytem nie przewidywałbym :)
Odpowiedz
(31-01-2011, 19:52)Łukasz Sosnowski napisał(a): I może napisy typu OLEJ czy PALIWO.

Zdecydowanie te napisy powinny się znaleźć w zestawie kalek do polskich pojazdów po 1945 roku. OLEJ, PALIWO, szachownice itp

Zakup w MARTOLI portfela nie boli
Odpowiedz
Dzięki za pomysły...
Kalki do DANY, po drobnych modyfikacjach są skończone ( gotowe do druku )
Teraz rysują się m.in GAZiki...

Pomysł z zestawem współczesnej polskiej broni chodzi za mną od jakiegoś czasu - no i jest na wyciągnięcie ręki. A więc może z czasem...

Jednak czas na żywiczne Rosomaki/Honkery/Stary czy konwersje już ewidentnie przeszedł...
Prędzej coś chińczycy w plastiku stworzą...
Odpowiedz
Tomku, Gaziki będą też w 48?
Odpowiedz
(11-02-2011, 10:22)Tomasz Hejmo napisał(a): Tomku, Gaziki będą też w 48?
Zależy które...

Na poważnie - szykujemy kalki do GAZa 69 w 1/35, a w 48ce mamy przygotowany zestaw gdzie m.in jest Czapajew ( GAZ 67 ) - tyle że powojenny. Nie znaleźliśmy żadnych wiarygodnych fotek pokazujących Czpajewa w polskich barwach z okresu wojny.

Odpowiedz
Ola ma Czapajewa. Obejrzę co i jak, jak się zestaw pojawi.

Tomek
Odpowiedz
Witam,

Poza Danami poszły do druku ( w 1/35 ) Gaziki
[Obrazek: 35d08.jpg]
oraz tablice rejestracyjne, napisy i takie tam...
[Obrazek: 35d06a.jpg]
[Obrazek: 35d06b.jpg]
Odpowiedz
Czyli problem kalek do Stara 266 z Tololoko został już rozwiązany?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości