"Leopard" Włochy 1944 (1:35)
Witam wszystkich na forum i od razu przedstawiam mój najnowszy projekt. Diorama będzie podzielona na dwie części, część z roślinnością i część z ruinami.
Będzie na niej Marder III M i figurki Dragona (6348 + 6464), wszystko idealnie pasujące do tej scenki.

A oto zdjęcie, które posłużyło jako inspiracja:
İmage
Źródło: Militaria
İmage
İmage
İmage[/quote]

Na styropian nałożyłem gips, a następnie cyrklem zrobiłem imitację kamieni na murku. Teraz zabiorę się za ruiny domu.
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

Źródło własne i Internet

Drzewko zrobione z drutu, na to pójdzie szpachla i siatka Polaka. Pierwszy raz to robię, więc nie wiem co mi z tego wyjdzie. Drzewko spróbuję postawić w takim miejscu, żeby nie zasłaniało zbytnio pola ostrzału
İmage
Odpowiedz
Witamy na forum. Fajnie sobie poczynasz, będę tu często zaglądał.
Odpowiedz
Konkret klimaty widzę Cool

To ja usiądę sobie gdzieś z boku i po cichu będę zajadał popcorn z chickenem :duzyusmiech:
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Przyjemnie namodzone, lubię mardery będę zaglądać.
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Zapowiada się świetna praca, z przyjemnością będę tu zaglądał :)
Odpowiedz
Witam kolege :) Niezły poczatek - lubie takie klimaty. Podobają mi się te prace rzeźbiarskie przy murku - fajne rozplanowanie i pomysł:)
Odpowiedz
Dzięki koledzy Confusedmile: Zobaczymy co mi z tej dioramki wyjdzie. Na razie jestem zadowolony, myślę że dużo dobrego w dioramach daje znaczne zróżnicowanie poziomów terenu.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Zapowiada się bardzo ciekawie.
Z przyjemnością będę zaglądał do twojego warsztatu.
Pozdrawiam Sebastian
Odpowiedz
Witam,
pchnąłem trochę dioramę do przodu. Ruiny zostały pokryte gipsem. Następnie żmudnie wyrzeźbiłem kamienie na zewnętrznej stronie muru i pokryłem go miejscami klejem do płytek. Wewnętrzna część muru to oderwane od wikolu kawałki gipsu. Na to wszystko poszedł gruz z kawałków gipsu i drewna, zalany unigruntem.

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

Jak zwykle z pomocą przyszły zdjęcia z Włoch. Tym razem z nawiedzających je trzęsień ziemi Cool

İmage

Źródło: Internet
Odpowiedz
Ładnie się prezentuje, ale mógłbyś bardziej rozetrzeć ten klej do glazury na murze :)
Odpowiedz
Dzięki Koperek. Klej myślę, że dobrze wygląda w realu, na zdjęciach jest najwyżej za bardzo wyostrzony.
Odpowiedz
Niektóre kawałki gipsu moim zdaniem są trochę duże wyglądają jak kamienie w 1:1, jakbyś jeszcze trochę rozdrobnił było by super Wink

Muszę przyznać porwałeś się na wielką diorame Big Grin
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Fajnie bo duża dioramka na której będzie się trochu działo:) Podobaja mi sie te ruiny...
Odpowiedz
Dzięki chłopaki. Duże kawałki gruzu wydają mi się dobrze zrobione, bo są grubości muru. Może zdjęcia to przekłamują. Ale przyjrzę się tematowi jeszcze raz Wink
Odpowiedz
Podmalowałem trochę ruiny. Wszystko świeże, jeszcze white spirit dobrze nie wyparował. Teraz je odstawiam i dokończę jak już będą rośliny. Tzn będę wtedy wiedział na ile te ruiny ocieplić.

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz