T-62 model 1962 - Trumpeter & RB Model 1:35
Bug 
Witam Panowie po dłuuuugiej przerwie, bo blisko półtora-rocznej.

Model T 62, bedzie przedstawiał pojazd z Afganistanu 1979-89 z końcowego okresu tego konfliktu. Model to Trumpeter 0376 Russian T-62 Model 1962, do tego doszedł zestaw waloryzacyjny RB model nr kat. RB 35RS03 T-62 - upgrade set. Model sklejony przez Jakuba S. :)
Model dostał podkład, na to poszedł prze-shading oraz bazowy russian green.Teraz bedę rozjaśniał :)

Oto pudełko

İmage

İmage
Zestaw waloryzacyjny
Foto, źródło: http://www.rbmodel.com/index.php?action=...5RS&set=pl

Model dostał podkład, na to poszedł prze-shading oraz bazowy russian green.Teraz bedę rozjaśniał :)

ETAP 1 - Podkład, pre-shading i baza

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Cześć,
zapowiada się świetnie, jak widać, T-62 ma różne oblicza i to bardzo fajne. Przede mną dwa T-62 z temtego rejonu działań:). Jak to jest z tymi kolorami radzieckiego sprzętu w Afganistanie? Część pojazdów jest ewidentnie zielona a inne są ciemno szare. W różnych latach konfliktu inny kolor?

pozdrawiam,

Kuba

Odpowiedz
No tego nie wiem, możliwe, że szary był lepszym kolorem kamuflażu w tym rejonie. Niestety nie jestem specjalistą w pojazdach "współczesnych". Może chłopaki coś powiedzą na ten temat. Tymczasem rozjasniłem powierzchnię.

ETAP 2 - Rozjaśnienia

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
ETAP 3 - "Wyciąganie" detali

Sztuczna zabawa światło-cieniem

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Witamy wśród żywych. Wink
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Nie potrzebnie dałeś te zielone elementy zbytnio kolorem się różnią
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
Bug 
Dalem to z założenia i swiadomie. Musi być taki duży kontrast, ponieważ po późniejszych zabiegach to zanika i wszystko staje się zgrane.

A tak na marginesie... Ma ktoś moze namiar na jakiś żołnierzy z Afganistanu? tylko żywiczne figurki mnie teraz interesują
Odpowiedz
Dobry temat, który można świetnie wymalować. Chętnie zobaczę co wymodzisz po urlopie. Odnośnie figurek, to zerknij tu:

http://www.saharahobby.pl/rest-models/32...-1-35.html
http://www.saharahobby.pl/corsar-rex/586...-1-35.html
İmage
Odpowiedz
Obecnie też stosuję ta technikę malowania z bardzo kontrastującymi drobnymi elementami lub małymi powierzchniami.W pierwszej fazie mocno przerysowane w kolejnych efekt bardzo dobry.
Odpowiedz
Bug 
ETAP 4 - Wash

Już po washu. Na zdjeciach widać, że niektóre części wymagaja korekty, ale to nie problem na tym etapie :)

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Poprawki malarskie do ETAPU 2. Faktycznie wygladalo to, jak karykatura rosyjskiego malowania defiladowego. obecnie jest poprawione. Gasienice i kola jezdne założone na sucho do przymiarki.

Mam niestety slaby sprzet do robienia zdjęc, tak wiec ciężko mi za jego pomocą oddać to, co widzę sam w świetle dziennym. Poniżej zdjęcia w różnym oświetleniu. Nie mogę nadal pokazać rozjaśnień koloru podstawowego, tak, jak ja to widzę na żywo

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Zdecydowanie lepiej. Nie mogę wyczuć prawdziwego koloru, na każdej sesji jest inny. Ja bym go pewnie namalował bardziej zielonego, jak rolling swojego.
İmage
Odpowiedz
4 ostatnie fotki na białej podkładce chyba najlepiej ukazują pojazd (no może poza tą przed ostatnią). Generalnie dla sowieckich afgańczyków chyba najlepszym punktem wyglądu jest właściwe ukurzenie pojazdu. Wiem, iż może nie jest to nazbyt efektowne ale jednolitość nalotu pyłu tworzy wówczas faktyczny obraz tego jak w porze suchej te pojazdy wyglądały. Warty polecenia jest tu film "The beast" dostępny nawet na youtubie, pomimo iż kręcony na Negevie w Izraelu, to jednak warunki fajnie zostały oddane i nieźle można zaobserwować wpływ takiego środowiska na wygląd pojazdu.

Niemniej oczywiście sam zdecydujesz czy pójdziesz w kierunku efekciarstwa i zróżnicowanego piachu czy właśnie w stylu takiej jednolitej bryły zapylonej, spod której przebija zieleń na większych przestrzeniach, zaś piach zwłaszcza kumuluje się na wszelkich zagłębieniach górnego pancerza. Myślę iż dzięki dużemu odcięciu barw na drobnych detalach byłoby to dobre pole do działania.

Trochę mi się fotek afgańskich ostało, to jakby co daj znać na priwa to Ci je podeślę.

A co do pytania o figurki żywiczne współczesnych Rosjan to z Tank'a coś dobierzesz, albo z ANT Miniatures - sam się przypalam na kilka figurek z tej firmy.
Odpowiedz
oooo widzisz Tomek.... właśnie to jest taka zieleń, jak zrobił Sebastian na swoim. Nie mogę tylko uchwicić barwy moim sprzętem. pozyczę coś od znajomych (jakis dobry aparat) i wrzucę foty :)

Kuba... fakt jest taki, że mieszkam również koło kamieniołomu :) bo to Zakrzówek w Krakowie, mam już kamienie, ktore idealnie się skomponują z pojazdem. Nie moge cudować z czołgiem, bo jak napisałeś... grunt to kurzenie, a czołg będzie ukurzony, za pomocą kilku mieszanek pigmentów piaskowych, więc i tak większość pracy "zginie" pod brudzeniem. Dla mnie liczy się teraz efekt ostateczny. Mam w głowie wygląd podstawki ze skałami i sam czołg. Myślę, że w końcowym etapie oddam na modelu to, co chcę osiągnąć. Napewno urozmaicą czołg tzw. "graty", ktore ma na pancerzu, bo bedą różnokolorowe i figurki.

Moja wizja nie odbiega natomiast zbyt bardzo od tego, co przedstawił Seba Woś (Rollingstones) na swojej pracy. Dużego niestety pola manewru nie mam. Afganistan, to kurz i skały... tak też będzie u mnie. Ożywią wszystko figurki napewno. Tomek Hejmo podesłał ciekawe linki do żywicznej "9 kompanii". Bardzo intensywnie myślę nad nimi. Tymczasem jutro pobawię się olejnymi farbami dla plastyków. Porobię trochę zróżnicowania kolorystycznego pancerza.
Odpowiedz
Te ostatnie fotki najbardziej oddajace kolor i niezbyt pasuje podchodzi pod seledyn a powinno byc cos takiego:

İmage
zrodlo: google

Nie akceptujemy źródła "google".
TH
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz