T-64A - Skif 1/35
(12-05-2012, 12:42)Paweł Czarnocki napisał(a): Chciałbym teraz zobaczyć miny, tych wszystkich co tak psioczą na SKIFA...
:), cóż, muszę przyznać, że mi osobiście, takie 'dodawanie uroku' pudełkowemu zestawowi bardzo się podoba i czerpię z tego dużą przyjemność a jeśli i oglądającym jest miłe dla oka, to przyjemność podwójna.

Rafał Sadurek napisał(a):Szkoda że się nie pokusiłeś o punktowe rozjaśnienia, trochę nudny ten zielony.
Ogólnie zrezygnowałem z tego, ponieważ przeglądając zdjęcia nie bardzo mogłem się dopatrzyć tego efektu. Ale chyba faktycznie, można by popróbować zabawy z uatrakcyjnianiem takiego, cokolwiek monotonnego malunku. Obiecuję, że w następnym moim 'wypuście' coś tam popróbuję z tą techniką.
Odpowiedz
W sumie model ukończony w jakichś 95%, więc na dobrą sprawę, zdjęcia mogłyby trafić do galerii. Ponieważ jednak robię dla niego jeszcze podstawkę i nie wiem, jak długo to potrwa, więc na razie wrzucam ciągle tutaj.
Te brakujące 5% to pigmenty i ostateczne korekty - czas na to przyjdzie, gdy model stanie już na podstawce.

A oto i główny bohater:

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
Odpowiedz
Kurde.. Niby wszystko ok, tylko gdzieś mi te Twoje smaczki poginęły.. No nie wiem...
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
(03-06-2012, 10:03)madeira napisał(a): Kurde.. Niby wszystko ok, tylko gdzieś mi te Twoje smaczki poginęły.. No nie wiem...
Kurde ... a tak się starałem Wink
A poważnie, to wiesz, 'pierwsze koty za płoty', kolejne modele, mam nadzieję, będą już lepsiejsze. Choć faktem też jest, że i na zdjęciach rzeczywistych T-64, nie prezentują się one jakoś wybitnie. W każdym razie, myślę, że nie jest najgorzej a smaczki poznikały chyba przez to jednokolorowe kamo, dodatkowo coś z moim aparatem i jego makrem jest nie do końca dobrze, bo strasznie zdjęcia mam takie jakieś 'siane' Sad.

Jeszcze takie ujęcie - jak kobra z rozłożonym kapturem Wink

İmage

Oraz ogólny zarys umiejscowienia:

İmage

İmage

podstawka:

İmage

İmage

Co do ogółu podstawki, jakiś tam pomysł mam, kwestia tylko zmaterializowania go. Na początek jednak, muszę ogarnąć podłoże oraz sianie/mocowanie trawy i w ogóle całość terenu - wszelkie uwagi tradycyjnie mile widziane, szczególnie nt trawy, bo niby czytałem, widziałem a coś na razie nie widzę się w roli fachowego siewcy Wink.
Odpowiedz
A nie mówiłem że będzie baza za ciemnaTongue
Odpowiedz
(04-06-2012, 09:50)Kamil Kowalik napisał(a): A nie mówiłem że będzie baza za ciemnaTongue
No coś tam bączyliście Wink
Niemniej, w tej ciemnej zieleni model trzyma imo taki fajny, mroczny klimat.
Odpowiedz
(04-06-2012, 20:31)Przemek - MaXus napisał(a):
(04-06-2012, 09:50)Kamil Kowalik napisał(a): A nie mówiłem że będzie baza za ciemnaTongue
No coś tam bączyliście Wink
Niemniej, w tej ciemnej zieleni model trzyma imo taki fajny, mroczny klimat.

Nie przejmuj się, na czymś uczyć się trzeba.
Odpowiedz
Przejmować, to się za bardzo nie przejmuję, bo akurat malowanie trafia w moje gusta.

Takie pytanie jeszcze mam: czego używacie do zrobienia podłoża na podstawkach, ale tak, żeby było można w nim zrobić odcisk gąsienic. Myślę o kleju do glazury oraz gipsie szpachlowym - oba po lekkim podeschnięciu umożliwiają zrobienie odcisku ale może macie lepsze sposoby?
Odpowiedz
Dodałem jeszcze klosz dla oświetlenia na wieży, wyprostowałem jedną z gąsienic, całość została zapigmentowana i wraz z podstawką trafia do galerii.
Odpowiedz