Panzer IV ausf. H late production - szybki konkurs
W ramach szybkiego konkursu postaram się(bo nie będzie priorytetem) zrobić 4 w wersji H. Nie wiem jeszcze z jakiego frontu będzie i jakie malowanie.. wszystko wyjdzie w praniu Wink
podpowiedzi i inspiracje mile widziane!!!

İmage
Odpowiedz
Oczywiście Kursk Big Grin
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
(11-01-2012, 00:38)Rafał Sadurek napisał(a): Oczywiście Kursk Big Grin
Ta wersja jest późniejsza niż Kursk, ta jest z '44.
Odpowiedz
A czy da radę zrobić tą 4 bez zimmeritu???
Odpowiedz
Widziałeś to - http://rollingstonemodel.blogspot.com/20...otowy.html ?
İmage
Odpowiedz
(11-01-2012, 13:31)koperek napisał(a): A czy da radę zrobić tą 4 bez zimmeritu???

Da.
İmage
Odpowiedz
Tak widziałem, Sebastian robił IV z fabrycznym zimmeritem.

Boozy, Ty się znasz na IV więc mógłbyś rozwinąć myśl... ? :)
Odpowiedz
(11-01-2012, 08:37)bartek72 napisał(a):
(11-01-2012, 00:38)Rafał Sadurek napisał(a): Oczywiście Kursk Big Grin
Ta wersja jest późniejsza niż Kursk, ta jest z '44.

Rzeczywiście, nie zauważyłem wyrazu Late.
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
(11-01-2012, 13:43)Boozy napisał(a):
(11-01-2012, 13:31)koperek napisał(a): A czy da radę zrobić tą 4 bez zimmeritu???

Da.
A ja jestem zdania, że nie da (chyba, żeby ją przerobić na wczesną H), bo to jest produkcja charakterystyczna dla 1944 roku, a tam to już tylko zimmerit...
Odpowiedz
Bartek ma racje. Nie da. Przeglądałem zdjęcia i nie znalazłem bez zimmeritu chociaż wcześniej myślałem, że mam takie (w IV dużo jest możliwości Big Grin)
Można przerobić dokręcając przednią płyte nadbudówki (sprawdź czy coś jeszcze), na wcześniejszą wersje np.
İmage
Zdjęcie z pzkpfw IV in action/ squadron, signal
İmage
Odpowiedz
(11-01-2012, 17:44)Boozy napisał(a): Można przerobić dokręcając przednią płyte nadbudówki (sprawdź czy coś jeszcze), na wcześniejszą wersje np....

Raczej nie. Model, z tego co udało mi się podglądnać na inbox-ach ma jednolitą płytą czołową nadbudówki kadłuba grubości 80mm, a zdjęcie które pokazujesz to wcześniejsza H z pancerzem 50mm i dokręcaną płytą 30mm. "Dokręcenie" do tego co jest w modelu jeszcze jednej płyty dałoby conajmniej 110mm.
Do tego jeszcze zupełnie inne niż to co w modelu, wczesne koła napędowe, napinające, osłony piast kół jezdnych oraz "gumowe"koła podtrzymujące i jeszcze parę innych detali...
Co ciekawe to ta IV ze zdjęcia ma dość nietypowo reflektory na obu błotnikach!

D.
Odpowiedz
Wszystkie ausf. H late miały zimm, bynajmniej nie znam żadnego zdjęcia czołgu bez tej dekoracji :happy:.
Co do przeróbek to moim zdaniem nie warto. Najgorsza będzie do przerobienia tylna.
Zimm nie jest taki straszny jak go malują ... albo raczej rzeźbiąCool
İmage
Odpowiedz
Nie da się, nie da... Jeśli chodzi o H bez zimmeritu, to w grę wchodzi tylko:
http://www.dragon-models.com/html/6526poster.htm
i to też po przeróbkach w stronę G.
Z problemem zimmeritu zderzyłem się osobiście - od razu chciałem zrobić wersje finalną J. W związku z tym kiedy pojawił się ten model kupiłem go z myślą o przeróbce. Potem pojawił się J, którego również z tą myślą kupiłem. Wreszcie Dragon wydał J final, więc go kupiłem, a H i J sprzedałem. :tongue:
Niemniej ta właśnie wersja H late jest jedną z liczniejszych pod względem wyprodukowanych egzemplarzy i mnogość malowań jest przeogromna.
Odpowiedz
Cześć,
Zrób jakiś pojazd z Normandii z 12 SS Hitlerjugend albo z Panzer Lehr, taka moja sugestia :)
Pozdrawiam, Mariusz
Odpowiedz
Heja! I tak zrobię Big Grin hitlerjugned chodziło mi już długo po głowie.. Angel tym bardziej, że czytam teraz "stalowe piekło" - bardzo fajna książka, polecam.
Odpowiedz