Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M16 - Trumpeter 1/16
Teraz tytułowy model Trumpka. Poprawiłem kilka drobiazgów, dorobiłem wiadro, gaśnice, uchwyt do rury wydechowej, hak, nowe przestrzenne klamki itp drobiazgi. Poprawiłem również gąsienice po prostu odcinając jeden trak i jakoś się udało te gumisie ułożyć w miarę. Oglądając modele tego typa w necie, zauważyłem że prawie wszystkie gąsienice leżą sobie tak jak chcą :duzyusmiech:...
Więcej mi się zwyczajnie nie chciało kombinować i przerabiać, tak że wprawne oko fachowca od amerykanskich pojazdów parę baboli wychwyci. Modele w tej skali Trumpetera to plastykowe gnioty, jakieś takie nie do końca przemyślane cholerka. Leżą u mnie T34 i King Tiger i nie wiem czy w ogóle się warto się tym czymś babrać... BleeeeeeUndecided
Zdecydowanie wolę jednak sam sobie dłubać od podstaw modelidła ...Angel
Andrzej
[Obrazek: gPwH6.jpg]

[Obrazek: ULca2.jpg]

[Obrazek: wvE4x.jpg]

[Obrazek: NsHie.jpg]

[Obrazek: w6EvX.jpg]

[Obrazek: saWAp.jpg]

[Obrazek: CtUQC.jpg]

[Obrazek: nXh9D.jpg]

[Obrazek: 6dBwN.jpg]

[Obrazek: XgsPX.jpg]

sie dłubie TKS  1/15
http://bigtank120.blogspot.com/
Odpowiedz
Jest świetny, jak i pozostałe. One zasługują na porządne studyjne fotki :). Zauważyłem, że koledzy całkowicie zdominowali ten dział:duzyusmiech:. Co do wyrobów Trumpetera w 1/16, to miałem okazję oglądać wypraski i jedyne co mogę powiedzieć to, że cena jest zupełnie nieadekwatna do tego co oferują.
Odpowiedz
Robi wrażenie nawet jak na coś z pudła trumpetera. A teraz już tak poza konkursem. Aż takie złe są te modele trumpka w 1/16?
Odpowiedz
Nie miałem nigdy w rękach Trumpka dużego, ale patrząc co Jacek wyrabia z Tygrysem, żeby porządny model zrobić, można przypuszczać, że rewelki nie ma.
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
No są lepsze wizualnie niż henlągi. Jak się otworzy pudło pierwszy raz, to wrażenie jest czegoś fajnego. Ale coby wydłubać porządnie w miarę model, to już krew, pot i łzy tudzież ładowanie kasiora na dodatkowe żywiczne i trawione bajery - patrz Jacek z Kingiem własnie...Najbardziej mnie śmieszy wykonanie gąsienic- wrzućcie hasło M16 Trumpeter 1/16 i pooglądajcie sobie gotowe modele ....:duzyusmiech:
Spis baboli w M16 Big Grin
http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=11404
Żeby w takim modelu cholera klamki zrobić razem z drzwiczkami, albo żeby brakowało mechanizmów wycieraczek, czy durnych gaśnic? No i błędy merytoryczne - całe mnóstwo......... Swojego Kinga pewnie też zrobię, ale skoncentruję się na wyglądzie zewnętrznym, środek może zrobię na odwal się i tyle, albo wcale ... Gąsienice już zacząłem sobie odlewać - oczywiście poprawione kurde, nie chce mi się piłować każdego zęba od wewnętrznej strony ani szpachlować dziur po wypychaczach :;/:, szybciej i ładniej będzie zrobić komplet odlewów :)....
Ten tu to mi się teraz nie podoba, jak zacząłem się bawić w glutowanie i inne bajery atmosferyczne :love:, to chyba wszystkie swoje modele od nowa zrobię w ten deseń jak Whippet .....
Andrzej
sie dłubie TKS  1/15
http://bigtank120.blogspot.com/
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości