chaos black
Panowie przed momentem miałem wypadek podczas malowania modelu farbą podkładową chaos black. Wie ktoś może jak to z powodzeniem zmyć?
Pozdrawiam
Odpowiedz
A to akryl jest czy emalia?
Warsztaty:
Leclerc
Grille ausf. H
Odpowiedz
ok poszło wamodowskim zmywaczem, co prawda sterylnie nie wyczyściło ale jest ok. Dzieki.
Odpowiedz
A czemu chciałeś zmyć coś nie tak ?
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
No to masz problem, bo Chaos strasznie ciężko schodzi. Pod żadnym pozorem nie mocz modelu, bo spuchnie plastik i będziesz go mógł wyrzucić.
İmage
Odpowiedz
Nieopatrznie przetarłem palcem pomalowaną już powierzchnię . Łatwo się domyślić jaki był efekt.
Z opresji udało mi się już wyjść za pomocą wamodowskiego zmywacza. Co prawda nie wyczyścił wszystkiego ale poświęcając gęsty pędzelek jakoś poszło, później delikatny szlif papierem 1000 i znowu malowanie podkładem.
Szkoda że chaosa nie sprzedają w słoiczkach , bo niestety ciężko kontrolować malowanie z puchy.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jak jeszcze był mokry? Trzeba było zostawić do przeschnięcia, przeszlifować kawałek na mokro i podmalować na czarno aerografem. Ja nigdy nie miałem problemów z malowaniem tym podkładem, praktycznie nie da się zalać, chociaż rozrzut ma duży.
İmage
Odpowiedz
Citadel się pięknie kurczy, nie wiem jak się ma Surfacer, bo nie korzystałem. Duża plama niestety zawsze pojawia się w spray'ach.

Poradniki się pojawią, na to niestety trzeba nieco czasu i miejsca, bo "studio" do zdjęć musi być cały czas dostępne z racji częstego cykania zdjęć.
İmage
Odpowiedz
Nikt nie mówił, że nie warto Wink Przy czym akurat przy psikaniu z puszki trzeba jedynie trzymać puszkę w odpowiedniej odległości i zaczynać i kończyć malowanie poza modelem.
İmage
Odpowiedz
Dobry podkład robi tez Tamka w puszce, ślicznie się kurczy. Szkoda że te podkłady puszkowe są tak drogie.
Odpowiedz
Tak tylko jak będziesz się nad nią zastanawiał to uważaj bo robią też wersje z grubym ziarnem oznaczony na puszcze "L" i ten przed malowaniem "fine".
Odpowiedz
Podkład Tamki jest super, tylko mocno psika. Dostępny jest też w słoiczkach, ja mam :tongue:.
Odpowiedz
Ja czy Kamil?:wstyd:

O.K, już wiem, że Kamil
Odpowiedz
Chodziło mi o to że Tamka robi dwa rodzaje podkładów

z oznaczeniem "L" na puszce gruboziarnisty
i z napisem "fine" wykończeniowy przed malowaniem
Odpowiedz
Ja tam używam surfacera 1200 ze słoiczka i nigdy nie miałem żadnych problemów. Rozcieńczane leveling thinnerem mniej więcej 1:1, 1:1,5. Żeby nie było niespodzianki zawsze psikam najpierw na niepotrzebny kawałek plastiku. Jeśli okazuje się za mało rozcieńczony dolewam thinnera bezpośrednio do zbiorniczka w areografie.
Warsztaty:
Leclerc
Grille ausf. H
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości