Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tiger I frühe Produktion, 111 s.Pz.Abt. 502 - Tamiya 1/16
No bebechy wyglądają super!! Faktycznie jak nie ma hamulca i wyczucia, to można nie zdażyć ominąć ściany. Wink Jak skończymy obydwaj swoje Tygrysy, to zrobimy defiladę na Hucie. Big Grin
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Etam defilade. Lepiej jakieś manewry w terenie.

Malutki łubdejt. Poprawiłem wydechy, które tak mnie denerwowały:
İmage

Teraz można spać spokojnie Angel
İmage

Odpowiedz
No ładne te śrubki. Big Grin
Odpowiedz
Ano ładne, też tak uważam Cool

A teraz jedziemy dalej. Poniżej lufa MG 34 Abera oraz Tamiyowska. Różnice w detalu są znaczne. Lufa Tamiyi wygląda badziewnie ale jest rozwiercona w środku, wchodził tam duży przezroczysty pręt. Aber natomiast jest pełny:
İmage

Poniżej pomalowany już efekt miksu ,który wykonałem. Pracy było więcej niż się może początkowo wydawać:
İmage

A tak to działa w praktyce:

Odpowiedz
Czas dokończyć to czego nie zrobiłem ostatnio z powodu braku wiertła o odpowiedniej średnicy. Wywierciłem otwór i usunąłem stary karabin, który był zbyt cofnięty i pozbawiony detali:
İmage

We wnętrzu dorobiłem odpowiednie mocowanie dla naszego nowego MG34:
İmage

Na koniec test:

Odpowiedz
No idziesz ostro. :) Podoba mi sie bardzo. Ja czekam na kolejną falę zachwytu nad Tygrysem i wtedy coś dziubnę. Póki co strajkeruję i idzie to ślimaczym tempem. Ale idzie. :)
Odpowiedz
Dzięki Marcin, wiem jak to jest. Aktualnie jestem na "drugiej fali" i staram się zrobić jak najwięcej przed nadejściem wiosny. Moja metoda polega na przeczekaniu jak się na coś zajawię w ciągu najbliższych 5-ciu lat Wink

Mały skratch wlotu powietrza do komory silnika. Koncepcja się zmieniła jakiś czas temu po konsultacjach z d. byrdenem z tiger info:
İmage

Na wszelki wypadek dodam ,że wlot ten jest inny niż w póznych tygryskach:
İmage

Odpowiedz
No pięknie. Widzę, że profile się przydają. Wink Działaj ile możesz!! :)
Odpowiedz
Wróćmy do lampek Boscha:
İmage

Zrobiłem przysłonę na pierwszą z dwu lamp:
İmage

Drucik w tyle wiążący całość nie wygląda najlepiej, może kiedyś go czymś zastąpię. Na razie brak umiejętności jak to zrobić lepiej:
İmage

Najważniejsze ,że całość działa. Prawdopodobnie zrobię mały otwór w tyle lampy ,który jak sądzę pomagał utrzymać zatrzask w odpowiedniej pozycji:
İmage

Komentarze, twórcza krytyka jak zawsze mile widziane.

Odpowiedz
W dzisiejszym odcinku właz dowódcy. Nie wiem dlaczego Tamiya po raz kolejny pomineła taki fajny detal jak sprężyny. Pewnie was zastanawia różny kolor sprężynek, które zamontowałem:
İmage

Postanowiłem zrobić działające sprężyny zainspirowany przez Andrzeja Jasińskiego i przy okazji rozwinąć ten pomysł. Ta z miedzi to tylko "fake" według mnie odbija za słabo. Ta druga ciemna wykonuje właściwą pracę:
İmage

Zresztą zobaczcie sami jak to działa:

Odpowiedz
Całkiem fajnie to działa widzę, ale kurde nie było czasem odwrotnie? Sprężyny powinny raczej zwalniać opadanie klapy coby niemiaszek nie zgubił brudnych paluchów gdzieś w środku Tygrysa. Tak się mnie wydaje przynajmniej bez lukania w papiery czy cuś ...
Fajna lampka w kawałkach, moja co prawda jest w całości odlana, hak tylko się majda z góry na dół, ale ma za to malutki bajer :wstyd:, trochę zalany farbą......
Andrzej

İmage
sie dłubie TKS  1/15
http://bigtank120.blogspot.com/
Odpowiedz
(28-03-2012, 21:09)bigtank napisał(a): Całkiem fajnie to działa widzę, ale kurde nie było czasem odwrotnie? Sprężyny powinny raczej zwalniać opadanie klapy coby niemiaszek nie zgubił brudnych paluchów gdzieś w środku Tygrysa. Tak się mnie wydaje przynajmniej bez lukania w papiery czy cuś ...

No to właśnie co opisałeś to działa w tą stronę co u mnie czyli spowalnia opadanie włazu i ułatwia jego podniesienie :)

PS. twoje elementy mnie przerażają bo ja przerabiam oryginalne a twoje są robione od zera. miazga.

Odpowiedz
Asz no , źle napisałem cholerka, zmyliło mnie to ostre sprężynowanie:wstyd: , u mnie sprężynki działają słabiej i całkiem inaczej opadanie klapiszonów widać. Po prostu w każdej pozycji stoją w miejscu, czy uchylone na 1mm, czy na 20 ... No ale są odlane z żywicy z drucianymi wstawkami coby się aby nie wygły przypadkiem :happy: od gorąca czy cuś... czyli nieco lżejsze...
Mam duuuużo czasu aktualnie, dlatego się trochę wygłupiam z pierdołami po prostu...
Andrzej
sie dłubie TKS  1/15
http://bigtank120.blogspot.com/
Odpowiedz
Bigtanku wysłałem ci prywatna wiadomość.

Ogniwka po occie z domestosem:
İmage

Jak dla mnie efekt jest średni:
İmage

I teraz pytanie co byście zaproponowali na poprawę tego stanu?
İmage
Odpowiedz
Pomalować i pobrudzić pigmentami :)
Odpowiedz