PANZER ART - dyskusje
Już pisałem do Andrzeja, ale publicznie też zasugeruje - gąsienice do tigera initiala to byłby hit!
Odpowiedz
Piotrku, już 2 firmy robią gąski do Initiala.
Odpowiedz
Wow! Te kółeczka koniecznie muszę mieć:)
Odpowiedz
Witam.
Ja zaproponuję wykonanie gąsienic do T-80 (można ich użyć także do późnego T-90). Ani Zvezda, ani tym bardziej Skif się nie popisały. Najsłabszą częścią tych modeli są moim zdaniem gąsienice. Zostając jeszcze przy temacie T-90 można by się pokusić o kompletną konwersję T-90 do zestawu T-72 z Tamiyi. Rosyjskie konwersje są bardzo drogie i dostępne tylko w zagranicznych sklepach internetowych. Jeżeli byłoby zainteresowanie, mogę wysłać swój model T-90 jako wzorzec części.

A kółeczko do Jagi niczego sobie. :)
Pozdrawiam!!
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Dodatkowo nitowane wczesne kółka byłyby smakowite, występował jeszcze wariant w którym pod każdego nita walili podkładkę prostokątną, był jeszcze nowy wariant gdzie pod 24 śrubami też były prostokątne podkładki.

plan tych z nitami
[Obrazek: koa.jpg]
"Panther" Aj-Press.

Niestety nie mam dostępu do swojego kompa Huh dlatego zapodam co tam w necie wygrzebałem.

Tu ta "łamana" wieża do przejściowych "D". Chodzi o te boczne płyty, standardowe były gięte i występował łuk, te są łamane na ostro z wyraźnym kantem.

[Obrazek: 232.jpg]
"Panther" Aj-Press.

Porządny zestaw do późnego Befehla też by się przydał, te gniazda pasowałyby też do gamy innych pojazdów.

[Obrazek: Befehl.jpg]
"Panther" Aj-Press.
[Obrazek: Befehl2.jpg]
"Panther" Aj-Press.

Przydałyby się tez przedłużki na błotniki. Tak - są na rynku z blaszki, Aber robi, ale nie każdy model się waloryzuje blaszkami, a jak się doda te przedłużki z blachy, to zaraz trzeba wymienić błotniki, a jak błotniki to zaraz fartuchy i tak bez końca, a takie żywiczne by się pykło do DMLa i gitarka.

[Obrazek: botniki.jpg]
"Panther" Aj-Press.

Finalne kółka napinające też by przypasowały (to po lewej) DML daje takie do swojej późnej G, ale do JP już nie i nie da się zrobić późnej i finalnej chociaż trochę cześć do takiej są w pudełku i to oznaczone jako niepotrzebne...

Zresztą wczesne koło też by się przydało, choćby do Tamiyowskich G Albo JP.

[Obrazek: images.jpg]

Nooo i oczywiście rodzynek w postaci finalnej płyty przedziału silnika, niestety nie mam planów skąd wytrzasnąć, jakby co to zdaje się, że są w książce Pana Muchy o JP z Kagero.

Jeszcze mam takie pytanko , czemu jarzmo Kinn nie ma daszku nad celownikiem?
http://panzerart.pl/index.php/welcome/produkt/31
[Obrazek: kinn.jpg]
"PaiV". Jentz.
Odpowiedz
Witam!
Dzięki Marcin za materiał poglądowy! Na dzień dzisiejszy robi się oprócz finalnych kół napędowych późne napinające (wprowadzone bodajże w pażdzierniku 1944) oraz finalna płyta silnikowa. Jak znajdę "dawcę organów" to zaczną działać z kółkami do "D"-ki z 32 bolcami...na razie walczę z finalnymi kołami do Tygrysa II/Jagdtigera. Co do tej kanciastej wiezy, to mam spore wątpliwości....wynikające z samej technologii obróbki płyt pancernych. Otóż, podczas gięcia płyt walcowanych ZAWSZE zewnętrzna krawędź będzie tworzyła łuk - nie ma mozliwości, bo powstała w tym miejscu linia jak na twoim rzucie...masz może jakąś fotkę takiej wieży????
Pozdrawiam Andrzej
Rzeczy, które udaja inne rzeczy, bardziej wyglądają na te rzeczy, niz same rzeczy.
Babcia Weatherwax
Odpowiedz
(10-07-2011, 16:52)panzerknacker napisał(a): ... robi się... ...późne napinające oraz finalna płyta silnikowa.

Miód na me uszy [Obrazek: wub.gif]

(10-07-2011, 16:52)panzerknacker napisał(a): Co do tej kanciastej wiezy, to mam spore wątpliwości....wynikające z samej technologii obróbki płyt pancernych. Otóż, podczas gięcia płyt walcowanych ZAWSZE zewnętrzna krawędź będzie tworzyła łuk - nie ma mozliwości, bo powstała w tym miejscu linia jak na twoim rzucie...masz może jakąś fotkę takiej wieży????

Nie inaczej. :duzyusmiech:

Nie wiem jak oni to zrobili, nie znam się na metalurgii, ale na pewno nie było to łatwe w produkcji, gdyż jest to wieża przed seryjna, łącznik między V2 a seryjną. Jest to praktycznie jedyna zmiana w pierwszej seryjnej produkcji, zatem na pewno było to kłopotliwe. Czołgi z tą wieżą to prawdziwe perełki, widziałem kiedyś fotkę takiego pojazdu z frontu, niestety nie mam do niej dostępu, pod ręką mam za to chyba najlepsze ujęcie jakie widziałem tego typu wieży.

Pojazd to Befehls. z Panzer-Versuch unt Ersatz-Abteilung 300.

[Obrazek: amanawiea.jpg]
3 tom AJ-Press "Panther"

Słynna Panthera z beczkami na zadku na gaz ze szkoły jazdy to właśnie ten wóz ze zdjęcia, mam jego inne ujęcia jakby co, ale nie widać na nich tego fragmentu wieży. DML wypuścił ten model, ale poszedł na łatwiznę i wrzucił zwykłą wieże od D. Byłby to śliczny zestaw korekcyjny do fajnego modelu.
Odpowiedz
Panowie pamiętajcie że Panzer Art ma dopiero 4 miesiące i 2 osoby do pracy, tematów jest ogrom i każda z Waszych propozycji będzie rozważana, ale to wymaga niestety czasu.
Lufy prawdopodobnie pojawią się w po nowym roku.
Gąski też są w planach i może pierwszy zestaw pojawi się na jesieni.
madeira w lipcu na pewno pojawią się koła do T-80.
Odpowiedz
Sam się prosiłeś o propozycje, to teraz macie koncert życzeń i marudzenie staruchów po forach :happy:

A pomysłów mam sporo [Obrazek: icon_dziadek.gif] także już za późno, na mówienie że boli :duzyusmiech:

A na serio, to tylko propozycje, a i tak jestem pod wrażeniem, ilości i jakości, nie miałem jeszcze nic od Was, ale na foteczkach wygląda smakowicie! Tematy także bardzo ciekawe jak dotąd. :duzyusmiech:

Odpowiedz
Mmmm, koła do T-80, gąsienice... :) Brzmi wspaniale!! Czekam z niecierpliwością. :)
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Cytat:na foteczkach wygląda smakowicie!
Mam jarzma z pokrowcami i zapasowe koła - wygląda to na prawdę bardzo dobrze.

Co do propozycji - skrzynki, pojemniki i wszelki towar do objuczania pojazdów. Trochę się chyba RB i Eureka XXL za to wzięli ale to wszystko ciągle za mało...
Odpowiedz
Jeżeli macie w planach lufy to na pierwszym miejscu mojej listy jest lufa do Karla.
Odpowiedz
Główne pytanie - lufy z hamulcem czy bez?
Odpowiedz
Z hamulcem!
Odpowiedz
Witam!
Kolejne z pytań do poznawców, znawców i wyznawców Panter....prace nad finalnym wariantem płyty silnikowej ugrzęzły z powodu sprzecznych danych. Podstawowe pytanie: czy finalne płyty w Panterach i Jagdpanterach były identyczne? Porównywałem elementy z modeli Dragona - późna Jagdpantera, póżna G i Panther F. Na płycie Jagdpantery brak takiego małego "ustrojstwa" z takim, nazwijmy to, nawiewem w kształcie daszka . Co ciekawe, na tym egzemplarzu ustrojstwo jest:
http://vincesgallery.smugmug.com/History...9973_8BxEh
Druga sprawa - czy w obu pojazdach zrezygnowano z frezowania gniazd na wpuszczane śruby i montowano je na zewnątrz??
Czy tylko w Jagdpanterach?
Pozdrawiam Andrzej
Rzeczy, które udaja inne rzeczy, bardziej wyglądają na te rzeczy, niz same rzeczy.
Babcia Weatherwax
Odpowiedz