PANZER ART - dyskusje
W istocie robienie takich zróżnicowanych segmentów jest nielogiczne, ale ja pozostanę niedowiarkiem - nie wierzę, że na tym zdjęciu (jak i na drugim z serii) wszystkie ekrany są identycznej wysokości. Choć przyznam - jest to lekko bez sensu...
Odpowiedz
Witam
Dla niedowiarków....wrzucam fotkę Schurzenów StuG-a IV z naniesionym stelażem i liniami kierunkowymi. Zakładająć, że poszczególne płyty byłyby różnej wysokości, nie dałoby sie połączyć ich wspólną linią.
Pozdrawiam
Andrzej

Załączone pliki
.pdf   StuG IV final rama.pdf (Rozmiar: 16.75 KB / Pobrań: 24)
Rzeczy, które udaja inne rzeczy, bardziej wyglądają na te rzeczy, niz same rzeczy.
Babcia Weatherwax
Odpowiedz
Czyli zakładamy, że cała konstrukcja/rusztowanie się wygięła przodem w dół (ponieważ uchwyt 2, 3 i 4 segmentu powinien być na tej samej wysokości nad ziemią - a na zdjęciu ewidentnie nie jest)... Hmmm, mimo to dalej mi się jakoś perspektywa nie zgadza, bo dolne krawędzie osłon aż tak się nie obniżają. Ja naprawdę chciałbym na zdjęciu zobaczyć to samo co na tym planie z Grand Powera ale jakoś tego zobaczyć nie mogę...
Nie ważne, zróbcie te osłony (takie jakie uznacie za stosowne).
Odpowiedz
Witam,
te stugowe schurzeny są naprawdę jakieś dziwne. Początkowo skłaniałem się ku opcji równych jednak ta fotka komplikuje nieco sprawę:duzyusmiech::
[Obrazek: 4543544426.jpg]
[Obrazek: Gz76290.jpg]
Ja uważam, że te płyty są różnej wysokości. Ewidentnie to widać. Całe rozwiązanie jest nieco bezsensowne, ale cóż :duzyusmiech:

W kwestii Stuga IV to mam jeszcze jedną ciekawostkę, a mianowicie takowy dodatkowy przedni pancerz [Obrazek: clipboard01zas.jpg]
Dołączę się również do listy życzeń, a co =). Otóż jako fan panther mam prośbę o żywiczną podporę na lufę, która w zestawie "smoka" jest nieco z grubo wykonana. Kolejne życzenie to fototrawione uchwyty na zapasowe gąsienice do panthery g/f. Tu jest luka na rynku z prawidłowo wykonanymi.
I ostatnie to sprzęg holowniczy do Jagdtigera/kingtigera. Ta część może zrobić furorę z racji pokazania się niedawno KT final Dragona. Istnieje zdjęcie kadłuba KT z tego typu sprzęgiem, więc odpowiednia promocja na forach... i popyt na nią będzie Big GrinBig Grin
[Obrazek: tumblr_nsfc3pI0i31r3eyedo2_400.gif]
Odpowiedz
Cześć,
według mnie, na pierwszej fotce wyrażnie stoi na lekkim wzniesieniu, na drugiej zniszczenia nie pozwalają na dokładną analizę, a na trzeciej są równe :).
Odpowiedz
Witam!
Hehehe widzę, że wszyscy analizują te późne Schurzeny. Niestety - ja nadal będę się upierał przy swoim. A to z dwóch powodów - pierwszy, o którym wspominałem, czyli "zdroworozsądkowy" a drugi wynikający z analizy kilku fotek tego rozwiazania. Fotki są niestety z prywatnej kolekcji i nieestety nie mogę ich udostępnić na forum Undecided Co do zamieszczonej fotki, to problem z interpretacja może wynikać z dwóch powodów:
Pojazd zjeżdza po dość stromym nachylenieu
Perspektywa bywa zwodnicza
Zwróćcie uwagę na fakt, że dało sie połączyć wspólną linią otwory mocujące w środkowych płytach, jak również ich górne krawędzie. Jeżeli więc stelaż biegnie poziomo, a otwory mocujące są na mniej więcej zbliżonej odległości od górnej krawędzi płyty, to raczej nic nie wskazuje na to, by mogły być różnej wysokości.

A co do sprzęgu - niestety, na wszystkim się nie znam.....podrzuccie fotki plus wymiary i sie pomysli.
Pozdrawiam
Andrzej

Załączone pliki
.pdf   StuG IV final rama 2.pdf (Rozmiar: 46.45 KB / Pobrań: 9)
Rzeczy, które udaja inne rzeczy, bardziej wyglądają na te rzeczy, niz same rzeczy.
Babcia Weatherwax
Odpowiedz
Witam
W tamacie kółek do Long Tom-a. Modelu nie znam, więc nie wiem jaki typ ogumienia uwzględnił producent, ale w praktyce często jedna armata była "obuta" w kilka róznych typów opon - jak widać na fotce bieżnik był nieistotny, byle rozmiar pasował :-)
Zresztą - podobna sytuacja była w przypadku opon w ciężarówkach, a nawet samochodów pancernych. Dla zainteresowanych - wydrukowałem tłoczone uchwyty błotników do StuG-ów III, będą w kolejnej aktualizacji. Co do sprzęgu holowniczego w King/Jagd Tigerach - pomysł fajny. Rayl - oglądałem twój wyrób na PWM-e, ale troszeczkę kulawo z proporcjami. Myślę nad tym ustrojstwem.
Pozdrawiam
Andrzej

Załączone pliki
.jpg   T-90 005.jpg (Rozmiar: 461.83 KB / Pobrań: 77)
Babcia Weatherwax
Odpowiedz
Myślę, że oponki z takim bieżnikiem jak na foto byłby idealne. W zestawie są koła z bieżnikiem takim jakie ma na tym zdjęciu tylko jedna opona.
Odpowiedz
Oj troszkę za długi wyszedł :duzyusmiech:. Zaczynając go nie miałem wszystkich fotek i to może temu tak się stało. Po za tym to mój pierwszy samodzielny tak ambitny projekt więc troszkę wyrozumiałości:duzyusmiech::duzyusmiech::duzyusmiech::duzyusmiech:. Żartuję sobie:duzyusmiech:.
Wracając do sprzęgu to jak już mówiłem to świetny pomysł, tym bardziej że już pierwsze KT final zaczęły pokazywać się na popularnym serwisie aukcyjnym Cool
Miałem zamiar wziąć się za sprzęg raz jeszcze, ale skoro sprawy przybrały taki obrót to wolę pozostawić sprzęg w rękach zawodowców :happy:.
[Obrazek: tumblr_nsfc3pI0i31r3eyedo2_400.gif]
Odpowiedz
Witam
A to nie ma sprawy - musiałbyś mi podesłać to co udało ci się zgromadzić z dokumentacji zdjęciowej. Przemyślę, czy robić to "z ręki" czy pobawić sie drukiem 3D.
Pozdrawiam
Andrzej
Babcia Weatherwax
Odpowiedz
No i pięknie! 1 firma na świecie która zrobiła ten zasobnik! brawo :)
Odpowiedz
Miód na moje serce Paweł, brawo !
Pzdr
Pzdr
Odpowiedz
(08-09-2011, 08:10)Seba napisał(a): Miód na moje serce Paweł, brawo !
Pzdr

To może powrócisz do dłubania?
Odpowiedz
Też się ciesze Big Grin
Zapraszam na stronę, pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

https://www.facebook.com/pages/Dumo-Desi...9843071698

Odpowiedz
(09-08-2011, 14:44)Paweł Leszczyński napisał(a): RE35-062 Wheels for Soviet MBT T-80
[Obrazek: produ-96-1312503005.jpg]

Te kółeczka do T-80 to są już dostępne ? Na stronie Panzerart nie ma żadnego dystrybutora.

Zakup w MARTOLI portfela nie boli
Odpowiedz