PANZER ART - dyskusje
Ok, później wydzielę, chyba że Kamil pozytywnie zaskoczy Tongue
Odpowiedz
Witam!
O! Bardzo fajnie! Faktycznie nie będzie się mieszało nowości z propozycjami. A odnośnie propozycji, to....mam propozycję :-) A raczej prośbę: Panowie - postarajcie się, przynajmniej na razie, ukierunkować wasz entuzjazm na skale 1/35. Wiem z praktyki, że wchodzenie w nowa skalę ma sens w sytuacji, gdy ma sie do zaoferowanie przynajmniej 10-12 numerów katalogowych. W przeciwnym wypadku większość dystrybutorów traktuje odstępstwa od głównego nurtu jako ciekawostkę i nie za specjalnie chce to zamawiać. Tomku - odnośnie "kanciastego" przodu JSU-152 to niestety, jest to wypusk powojenny....produkcja JSU trwała jeszcze jakiś czas po zakończeniu działań wojennych. Jak długo - nawet sami rosjanie nie byli w stanie mi jednoznacznie okreslić. Niemniej w pojazdach uzywanach bojowo raczej nie występowały. Z propozycji, to dastałem kilka maili od modelarzy mn. z niemiec i holandii o wydanie osłon wydechu do Tigerów I/II ze strukturą odlewu, numerkiem i z uszami do montażu. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam Andrzejk
Rzeczy, które udaja inne rzeczy, bardziej wyglądają na te rzeczy, niz same rzeczy.
Babcia Weatherwax
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o ISU to chciał bym sprostować. Pojazdy z przodem spawanym i odlewanym brały udział w walkach podczas II WŚ co prawda częściej można spotkać fotki ISU z odlewanym przodem czyli ChKZ wtryskowo wypuszczone przez Tamke i Dragona. Natomiast spawany przód czyli fabryka UTZM został odwzorowany nieudolnie przez Zvezde. Ale oczywiście to już wasza sprawa czy wyprodukujecie przód czy tez nie.

Jeżeli chodzi o osłony wydechów, jestem bardzo ZABig Grin

PS. I co Tomcio zaskoczony??Big Grin
Odpowiedz
Jak cholera :o_o: :tongue:

Postaram się myśleć o 1/35, ale ciężko z tym czasami bywa bo jestem multiskalowy i zazwyczaj od razu piszę o tym co mi przyjdzie do głowy. Kanciasty przód moim zdaniem by się nadał, dość dużo ISU je miało, choćby i egipcjanin do którego dążę ze stary Dragonem. Na forum network54 jest taki sam z modelu Tamiya i autor sam robił dziób.

[Obrazek: 66206acada212cd8.jpg]
forum.czolgi2wojny.pl

Odpowiedz
Jeżeli będziecie chcieli zająć się jednak tym przodem to modę podrzucić fotki, plany.
Odpowiedz
Witam!
Kamil! Wiesz że materiałów i fotek nigdy za dużo :-) Jeżeli wypusk drugowojenny, to jak najbardziej! Oglądałem dzisiaj swojego JSU-152 z Tamijki i właśnie kombinuję, jak "ugryźć" temat, coby było dobrze i nieskomplikowanie...dla modelarzy oczywiście
Pozdrawiam Andrzej
Rzeczy, które udaja inne rzeczy, bardziej wyglądają na te rzeczy, niz same rzeczy.
Babcia Weatherwax
Odpowiedz
Jak dla mnie to osobno górną i przednią część, a do pozycjonowania zastosować 2 płytki wklejane do wanny od wewnątrz, na których wsparły by się płyty. Mogę namalować jakbym się niezbyt jasno wyraził.
Odpowiedz
Może prawidłowe koła do RSO? Nie wiem jak jest z tym nowym co to go zapowiedzieli ale w tym z Pakiem to kaszanka, nawet Italeri ma lepsze koła.

Odpowiedz
Witam!
Dostałem parę linków do JSU-w z UTZM-u....sprawa nie jest taka prosta, Tomku. Otóż ostry przód tworzyły w sumie nie dwie, ale trzy płyty. W przypadku JSU z odlewanym przodem w miejscu gdzie maska jarzma dolegała do odlewu, w formie odlewniczej utworzono, że tak się wyrażę, podwyższenie, by całość do siebie pasowała. W przodach spawanych, by uniknąć szpary, w tym miejscu biegła pierwsza, leżąco w zasadzie w poziomie płyta pancerna, z którą łączono spawami właściwą, pochyłą płytę. Poza tym, cały "smaczek" tego przodu leży w odtworzeniu linii spawów łączących poszczególne płyty. No i kolejna rzecz.....w modelach Tamki i Dragona na bocznych płytach wanny kadłuba przebiega charakterystyczna, ukośna linia, która łaczyła walcowany bok wanny z glutowatym odlewem. W przypadku UTZM-u boczna płyta dochodziła aż do skośnego przodu i była łączona spawaniem. Myslę że wieczorkiem wrzucę rysunek, jak to widzę.
Pozdrawiam Andrzej
Babcia Weatherwax
Odpowiedz
Worki do M10 bardzo fajne!
Odpowiedz
Super Wam to wychodzi Big Grin
ps. finalne koła do panthery zamówione Big Grin
Odpowiedz
Supcio!

A mam takie małe pytanko techniczne, gdzie można zamawiać wasze produkty? Widziałem w jednym czy dwóch sklepach zagranicznych i na aukcjach, a jakieś krajowe sklepy? Można bezpośrednio u was Kupować, macie własny sklepik, czy tylko od pośredników?

Odpowiedz
Panowie, koledzy, modelarze!:duzyusmiech: Panzer Art potrzebuje do wypożyczenia strop z późnego STuG-a III z Cyberhobby, ma ktoś ten model i jest gotów go użyczyć?
Odpowiedz
Niestety nie dysponuję takowym.

Pozwolę sobie jeszcze zaproponować kilka pozycji o które warto moim zdaniem byłoby wzbogacić ofertę:

- niestandardowe filtry powietrza do StuGa.

- koło napędowe do StuG III/Pz III z numerem producenta

- jako pojedynczy zestaw, podporę działa do StuGa III

- różne typy rolek do StuGa III

No i moim zdaniem przynajmniej przydałyby się na sztuki sprzedawane rolki i koła bez bandaża do Panther i StuGów. Owszem jako spalone koła są już takie zestawy, jednak, sprzedają je całymi kompletami. Czasem człowiek jako smaczek chce wsadzić jedno czy dwa koła, bez kupowania kompletu na cały pojazd. Przydałyby się też dodatkowe „zapasowe” koła do rodziny pojazdów Pz III i IV. Gołe felgi do Sdkfz 250, 251, Pumy Oraz zwykłe koła z jakimś ładnym detalem bieżnika do Blitza, Forda v3000, Einheitsdiesela czy Mercedesa 4500l.

No i na koniec jeszcze gołe „piasty” z odkręconymi kołami do czołgów Tiger i Panther.
Odpowiedz
Jaka cena kół do T-80? :)
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz