King Tiger Porsche Panzerkompanie 316 Dragon 1:35
Postanowiłem spróbować wykonać King Tigera z wieżą Porsche w wersji tzw. Initial. Będę próbował dokonać przeróbek na któryś z czołgów z Schwere Panzerkompanie 316 (Fkl).
Nie są to jakieś wielkie zmiany. Wymienię gąsienice, koła napędowe, wydechy + dojdą osłony, przerobić trzeba też kształt uchwytów na szekle i jeszcze kilka drobiazgów. Wymienię też liny na Eureki. Nie wiem jeszcze jaki numer będzie na wieży. W głowie kołacze mi się jakaś scenka do tego a nie chciałbym ograniczać się zdjęciami tych kilku znanych pojazdów. Może zrobię 10,a może numer którego nie było - takie małe Sf.... zobaczymy.
Muszę tutaj bardzo podziękować koledze Pawłowi ( Rayl ) który podarował mi osłony wydechów, wspomógł swoją wiedzą w tym temacie no i w sumie namówił do wykonania takiego pojazdu Big Grin
İmage

Pierwsze przeróbki to wydech któremu przedłużyłem końcówkę za pomocą patyczka do uszu oraz zmieniłem kształt przednich uchwytów na szekle. Wkleiłem tam kawałki polistyrenu.

İmage
Pozdrawiam - Łukasz
Odpowiedz
Znając wysoki poziom Twoich prac strach się bać co tutaj za cuda powyczyniasz.
Już się malowania doczekać nie mogę.
Odpowiedz
Ja w sumie też. Planuję piaskowo - zielone kamo.
Pozdrawiam - Łukasz
Odpowiedz
Lekki szał minął na KT jakiś rok temu wiec fajnie zobaczyć po przerwie tego giganta w akcji. Szczególnie że Ty się za niego zabierasz.
Odpowiedz
Ale się będzie działo!! Wink
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Oooo tak, Tygrys Królewski z wieżą Porsche, mój ulubiony czołg :) Masz we mnie wiernego kibica.
Odpowiedz
(06-03-2012, 23:55)tomek14147 napisał(a): Masz we mnie wiernego kibica.

We mnie też, aż sam bym sobie takiego zrobił jeszcze raz Cool

Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
W tym zestawie jest komin powietrzny czy trzeba dorabiać ?
Odpowiedz
(07-03-2012, 19:00)marder4 napisał(a): W tym zestawie jest komin powietrzny czy trzeba dorabiać ?

A tym mowa:

İmage

???

Bo jeśli tak, to Dragon tego nie daje, więc pozostaje dorabianie lub kupno wyżej pokazanego zestawu.
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Tak jak pisze Piotr - komina w tym zestawie nie ma. Ale jeśli masz Panterę D Dragona to jest on na ramkach zaznaczony jako część nie do wykorzystania. Ja pozyskałem go w ten właśnie sposób.
Pozdrawiam - Łukasz
Odpowiedz
Bug 
Po obejrzeniu twoich prac w Bytomu w lutym, z największą przyjemnością poobserwuję warsztacik :) Bedzie on stał na jakiejś dio??
Odpowiedz
W sumie komin nie jest aż tak skomplikowany i z powodzeniem można go zrobić samemu.
Odpowiedz
Będzie to raczej coś w rodzaju większej winietki - małe ale treściwe.
Pozdrawiam - Łukasz
Odpowiedz
Bug 
A po co ten komin. wygląda dennie...
Odpowiedz
Z kronikarskiego obowiązku kolejny etap zmagań.

Wkleiłem komin pozyskany ze zbędnych części Pantery D Dragona. Musiałem usunąć plastikową atrapę siatki rozwiercić otwór by wkleić fototrawioną.
Przykleiłem wydechy i osłony i resztę pierdułek z tyłu. Zmieniłem też kształt dolnych uchwytów na szekle za pomocą masy dwuskładnikowej Wamodu.

İmage

Uzupełniłem po stronie strzelca radiotelegrafisty wycięcie w przedniej płycie zmniejszające pole widzenia. Użyłem znowu masy Wamodu. Zaszpachlowałem też na tylnej płycie gniazda na zaczepy wokół okrągłych wentylatorów. Zrobiłem też szlifierką kilka ubytków zimmeritu z przodu.

İmage
Pozdrawiam - Łukasz
Odpowiedz