StuG. III Ausf. G 1:35 DML
No to pora na mój kolejny warsztat... jak pisałem w dziale zakupy - StuG. III Ausf. G
Od razu powiem że jest piękny wypusty z 2012 są powalające, pięknie z detalowane i samo sklejalne :duzyusmiech: Nie no tak na poważnie jak na razie wszystko świetnie się skleja, jedno do drugiego idealnie pasuje... sama przyjemność.
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
No wygląda na bardzo dobry model. Ostatnie warsztaty/galerie Stugów postawiły wysoko poprzeczkę. Działaj, bo szkoda modelu. Wink
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
(03-05-2012, 21:25)madeira napisał(a): No wygląda na bardzo dobry model. Ostatnie warsztaty/galerie Stugów postawiły wysoko poprzeczkę. Działaj, bo szkoda modelu. Wink
Oglądałem te warsztaty/galerie i raczej to nie moja poprzeczka... ale mam nadzieje że się zbliżę do nich.
İmage
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
Poprzeczkę zawieszasz sobie sam... Pytaj, sprawdzaj jest tam wiele informacji.
Wierzę, ze powstanie porządny StuG.
Odpowiedz
No i jeszcze jeden postęp tak na dobranoc...
İmage
İmage
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
Mimowolnie na mojej twarzy pojawia się uśmiech...
Rozumiem, że zachwycasz się tym modelem robiąc mu zdjęcia z każdej strony - chodzi pewnie o to, że wcześniej miałeś do czynienia z rodziną 251-tek Dragona (o ile dobrze kojarzę), a ta smart kitowa seria StuGów to zupełnie inna liga i stąd pewnie to podniecenie. W każdym razie miło widzieć, że cieszyć nas mogą jeszcze tak proste rzeczy :-)
Niemniej skoro już te zdjęcia wrzucasz, to pozwól, że je skomentuję. Trochę zbytnio się spieszysz - zauważyłem np. nie oszlifowaną krawędź tylnej płyty wanny (tej, na której są tłumiki) - wyraźnie widać dwie pozostałości po kanałach wlewowych. Poza tym warto było zaszpachlować i zeszlifować doklejoną część boku wanny (ta z uchem do holowania) - w rzeczywistości cała boczna płyta była jednorodna.
Odpowiedz
(04-05-2012, 10:34)bartek72 napisał(a): Mimowolnie na mojej twarzy pojawia się uśmiech...
Rozumiem, że zachwycasz się tym modelem robiąc mu zdjęcia z każdej strony - chodzi pewnie o to, że wcześniej miałeś do czynienia z rodziną 251-tek Dragona (o ile dobrze kojarzę), a ta smart kitowa seria StuGów to zupełnie inna liga i stąd pewnie to podniecenie. W każdym razie miło widzieć, że cieszyć nas mogą jeszcze tak proste rzeczy :-)
Niemniej skoro już te zdjęcia wrzucasz, to pozwól, że je skomentuję. Trochę zbytnio się spieszysz - zauważyłem np. nie oszlifowaną krawędź tylnej płyty wanny (tej, na której są tłumiki) - wyraźnie widać dwie pozostałości po kanałach wlewowych. Poza tym warto było zaszpachlować i zeszlifować doklejoną część boku wanny (ta z uchem do holowania) - w rzeczywistości cała boczna płyta była jednorodna.
Nie wiem czy początek o robieniu zdjęć to było szyderstwo ale spoko. Zabrzmiało to tak... dzieciak za komuny dostał coca cole od wujka ze stanów i teraz od tygodnia biega z pustą butelką po osiedlu pokazując wszystkim... przyznam szczerze że jaram się tym zestawem ponieważ nie miałem jeszcze tak ładnie z detalowanego modelu.
Nie jestem na etapie zakupów jakiś mega waloryzacji konwersji z black psa itp albo 15 arkuszy fototrawionek... czy to jest wyznacznik jarania się modelem i uzasadnienie do robienia zdjęć z każdej strony ??

Co do uwag... zacząłem ten model we wtorek a warsztat na pancernym założyłem wczoraj, zatem zdjęcia wanny można by rzec że są stare.
To miejsce o którym piszesz jest już zaszpachlowane... zaś na drugim końcu wanny ta szczelina (której nie zauważyłeś) czeka na GS'a żeby wykonać tam spaw... a te dwa ślady o których napisałeś to faktycznie jak się przyjrzałem zdjęciom to "trochę" rażą, poprawi się.
İmage
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
Oj Janusz, źle zrozumiałeś Bartka. Nie miał nic złego na myśli. Mnie też się pojawił uśmiech jak zobaczyłem ten warsztat. Wink
Gimme glue, gimme wire, gimmie that which I desire!! Big Grin
Odpowiedz
Następna porcja zdjęć z warsztatu.
Przednia i tylna płyta skończone... za niedługo będzie można wszystko składać w całość.
İmage
İmage
İmage
İmage
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
Hej!
Owszem, to było szyderstwo. Model ten znany jest już od wielu lat, znane są jego zalety (których jest więcej) i wady (których jest na szczęście niewiele), występował w dziesiątkach warsztatów, w tychże warsztatach obfotografowany był setkę razy i szczerze powiedziawszy mnie osobiście zdjęcia pod tytułem "przykleiłem koła, hurra!", "wkleiłem właz, patrzcie nie wylał mi się klej" itp. już mnie (a śmiem podejrzewać, że nie tylko mnie) nudzą. W przypadku tak "ogranych" modeli, skoro nie wdajesz się w jakąś szczególną waloryzację, proponowałbym warsztat a'la np. pobliski warsztat Piotra K. z Pz. III N wdłg. schematu - 1. Sklejam, 2. Gotowy do malowania, 3-99. Malowanie.
Co do zdetalowania modelu - wszystkie nowe Smart Kity Dragona są równie dobre, co najwyżej trafiają się im błędy merytoryczne. Mimo wszystko uważam jednak, że te Smart Kity odpadają w porównaniu z Pz. II D Bronco - ja przy nim miałem podobne objawy jak Ty w trakcie sklejania tego StuG-a.
Przy okazji - który właściwie konkretnie numer Dragona sklejasz? Obecność kół napędowych bez kapsli oraz opancerzenie przedziału silnikowego "na zakładkę" wskazuje, iż nie jest to 6320. Czyżby najnowszy 6581?
Odpowiedz
A tam się Twitch przejmujesz, ja lubię duże ilości fotek. Kolega Bartek widocznie nie lubi, każdy ma swoje standardy.
Gůrny Ślůnsk
Odpowiedz
Chętnie posłucham jakie błędy popełniłem, aby uniknąć ich na przyszłość.
Odpowiedz
(06-05-2012, 11:28)bartek72 napisał(a): [ mam nadzieję, że zbytnio nie przejmujesz się jękami starego dziada.

Cholera, Bartek, przez Ciebie poczułem się staro Confused. Twitch, dawaj fotek ile wlezie, unikniesz wielu błędów, bez przesady oczywiście Wink.

Pzdr,
Kuba
Odpowiedz
Spoko chłopaki zdjęcia będą bo ktoś musi mnie pilnować i do nikogo nie mam urazy...
Mam pytanko... chciałbym pomalować dzisiaj środek... jaki kolor radiostacji ??
İmage
Pozdrawiam
Janusz
Odpowiedz
Podawałem Ci już kilkakrotnie linki do tej strony. Warto tam zaglądac
http://www.andreaslarka.net/ps531045/ps531045.html
Odpowiedz